"נואש לעזוב את ישראל": על עתידו של ז'איר אמאדור

האיש שמפקד על מבצע החתמתו, הסכום אותו מכבי דרשה בעבר והלחץ מאשתו. אחד משחקני העונה של הצהובים, צפוי לעזוב בקיץ למרות שמחזיק בחוזה לעונה נוספת, למה זה קורה? מבט לתוך מה שקורה במשא ומתן שמתנהל בימים אלה מהצד של סראגוסה

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  15.06.20 - 15:38
תחילת כתבה

אחרי שנה הסתגלות אחת, ז'איר אמאדור הפך לאחד מהשחקנים הכי חשובים של מכבי ת"א העונה. הבלם מנהיג את אחת מחוליות ההגנה הטובות שהיו בכדורגל הישראלי, לפחות על סמך כמות הספיגות, אבל בכל זאת עולים שוב ושוב דיווחים, שגורסים שבקיץ הוא יעזוב את מכבי ת"א.

 הדיווח האחרון גרס שאמאדור סיכם את תנאיו בסראגוסה, כששיחה עם פבלו דומינגס, אחד מהעיתונאים הבכירים שמסקרים את הקבוצה, מנסה לעשות סדר בעסקה המסתמנת, שלא מבשרת טובות למכבי ת"א.

"אמאדור קרוב מאי פעם לחתום בסראגוסה, שהתעניינה בו במשך תקופה ארוכה", דומינגס מספר לערוץ הספורט, "שום דבר לא סגור לחלוטין, אבל ז'איר פשוט נואש לעזוב את ישראל. אישתו מתקשה להסתגל למדינה והיא לוחצת עליו לעזוב".

"מהמקורות שלנו, אמאדור מאוד אופטימי שמכבי ת"א תיתן לו ללכת במחיר הגיוני. יש לו אומנם חוזה לעוד עונה, ומכבי ת"א כבר דרשה תמורתו סכום של חצי מיליון יורו, שזה סכום גדול בשביל סראגוסה, אבל בשנה האחרונה של החוזה שלו, האמונה היא שמכבי ת"א תיתן לו לעזוב בשביל סכום סמלי. לפי מה שאני מבין, מכבי ת"א כן דורשת סכום העברה, וזה מה שעדיין מונע מהעסקה הזאת להיסגר. מבחינת השחקן, שמרוויח 350 אלף יורו, הכל סגור".

על פי דומינגס, מי שלוחץ על צירופו של אמאדור לקבוצה מהליגה השניה בספרד הוא לאלו אראנטגי, המנהל המקצועי של סראגוסה כיום, שהיה זה שהביא את אמאדור לאווסקה, קבוצתו לפני מכבי ת"א: "ארנטאגי מעריך מאוד את אמאדור. יש להם יחסים טובים והם מדברים המון בטלפון גם היום. הוא מוביל את העסקה הזאת ומכאן האופטימיות שהיא אכן תצא לפועל. לפי המידע שיש לנו, אמאדור כבר דיבר עם מכבי ת"א והביע את רצונו לעזוב".

סראגוסה נאבקת על העלייה, כשאי העפלה, עלולה להשפיע על עסקת צירופו: "בקבוצה מאמינים שיעלו ליגה, אם זה אכן יקרה, ז'איר בוודאות יהיה שחקן הקבוצה כי יש כספים מזכויות שידור וכו'. אם לא, המצב הכלכלי בסראגוסה הוא לא מצוין, וזה עלול להכביד על העסקה, אבל לא בהכרח להפיל אותה".