מוסא טראבין: הכישרון של ב"ש פורח בליגה הפלסטינית

טראבין זכה באליפות: פספסו אותי בענק. אשחק בנבחרת ישראל

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  14.06.20 - 12:26
תחילת כתבה

מוסא טראבין היה אמור להיות הדבר הגדול הבא בהפועל ב"ש. מהירות, דריבל, תחכום והרבה כישרון אפיינו את היהלום בן ה-22, שזכור בעיקר בזכות השער הנדיר מול בית"ר ת"א רמלה בגביע. חלפו 4 שנים מאז והקריירה של טראבין לא הלכה לכיוון שהוא דמיין.

היעדר קרדיט בב"ש גרמה לו לנדוד לליגה הלאומית (בני לוד, הפועל איכסל והפועל ירושלים), עד שבינואר האחרון הוא חתם בשבאב בלאטה מהליגה הפלסטינית. בתקופה הקצרה שלו בקבוצה הוא כבש 7 שערים וגילה יכולת גבוהה כל הדרך לזכייה באליפות. אחרי שזכה באליפות, טראבין סיפר לערוץ הספורט את התחושות שלו והבטיח: אני עוד אחזור בגדול.

"הייתי באיכסל בלאומית ולא קיבלתי דקות, אז החלטתי שאני רוצה לעשות שינוי בקריירה", טראבין סיפר את הנסיבות שהובילו אותו לליגה הפלסטינית, "בן דוד שלי הוא הקפטן של שבאב בלאטה ופנה אליי לבוא. הבנתי שזו הזדמנות גדולה בשבילי, אז הלכתי על זה בכל הכח. האמת? אני מאושר".

"הרמה בליגה הפלסטינית דומה לרמה של הליגה הלאומית", הוא מספר, "יש מגרשים מלאים וכולם משחקים על דשא סינטטי. זה לא קל לשחק בתנאים האלה אבל זה איפשר לי להבליט את הטכניקה שלי והיכולת האישית, אני אחד מהשחקנים הטובים בליגה, ובינתיים הכוונה שלי היא להמשיך פה".

טראבין ניסה להסביר למה בישראל פספסו אותו: "עליתי לבוגרים בב"ש וכבשתי שער יפה. ברק בכר אמר שייתן לי קרדיט אבל זה לא ממש הסתדר. אפשר לומר שלא קיבלתי ממש צ'אנס בב"ש, אני בטוח שאם הם יסתכלו עליי עכשיו הם יגידו שפספסו אותי בגדול. אני עוד לפני השיא שלי ואני בטוח שבקרוב מאוד אהיה שחקן מוביל בליגת העל".

לסיום, הקשר סיפר שהוא קיבל הצעות לייצג את נבחרת פלסטין, אבל לו יש תכניות אחרות: "יש לי מקום בנבחרת פלסטין אבל אני עוד מחכה עם זה. אני לא רוצה להיות פזיז. אני מאמין שתוך 5 שנים אני אשחק בנבחרת ישראל, אני באמת מאמין בזה, רק צריך שיתנו לי צ'אנס".