הפועל תל אביב: קיצוץ של 35% בשכר השחקנים בעונה הבאה

הבעלים קיבלו החלטה. אבו עביד במו"מ עם קבוצה בלגית. כך תראה העונה הבאה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.06.20 - 07:05
תחילת כתבה

תחושות קשות בהפועל תל אביב אחרי התבוסה 4:0 להפועל חיפה אמש (ראשון), ונראה שהאדומים פשוט לא הצליחו להתרוממם מההדחה הכואבת למכבי פתח תקווה בחצי גמר גביע המדינה. בימים האחרונים, ניר קלינגר ניסה להרים את השחקנים שלו והבהיר להם שהגביע כבר מאחוריהם ושיש עוד הרבה על מה לשחק, אך זה לא עזר ורגע לפני הדרבי מול מכבי תל אביב, הם חוו הפסד כואב במיוחד.

במועדון גם לא רצו להיכנס למרה שחורה, ייתכן שבגלל המפגש מול הצהובים שמחכה להם בשבת, וגורם בכיר במועדון אמר לערוץ הספורט: "היינו חלשים, זה קורה. אנחנו אחרי ההפסד הכואב בגביע". קלינגר הסביר את היכולת החלשה בלוח המשחקים הצפוף והעמוס ובעייפות של השחקנים.

״חמישה משחקים בשבועיים זה קשוח, אסור לשכוח שהשחקנים הם רק בני אדם", אמר קלינגר. "העייפות הובילה להרבה טעויות וזה היה גורם מכריע במשחק הזה. אחרי שלושה חודשים של פגרה זה לא פשוט לשחק כל כך הרבה משחקים בפרק זמן קצר וצריך לקבל את זה. אני לא בא בטענות לשחקנים".

בנוסף, במועדון לא באים בטענות לשחקנים הצעירים, שמאז שחזרה הליגה מקבלים קרדיט, והקלינגר הבהיר: "אמרנו שנלך איתם בתקופה הזו, אנחנו רוצים שהעתיד של הפועל יהיה חזק ונמשיך בדרך הזו". בהפועל מתכננים שאותם שחקנים צעירים יהיו שחקני סגל לגיטימיים בקבוצה בעונה הבאה, שאליה ההכנות כבר החלו.

כפי שפורסם בערוץ הספורט, כל עוד לא תתאפשר כניסת קהל למגרשים, התקציב של המועדון יקטן בעונה הבאה, והמשמעות היא שהשחקנים יצטרכו לקצץ בשכרם. ואם תחילה חשבו על קיצוץ פרסונלי, לערוץ הספורט נודע כי בימים האחרונים הוחלט בקרב הבעלים על קיצוץ רוחבי של 35 אחוזים בשכר של כל אחד מהשחקנים.  בהנהלה טרם דיברו על העניין  עם השחקנים, שכן רצו לדחות את הדבר אחרי המשחק החשוב בגביע ועושה רושם שבימים הקרובים תתבצע שיחה.

מי שלא יצטרך לדון בעניין הזה הוא עיאד אבו עביד, שלא ימשיך במועדון בשנה הבאה. לאדומים הייתה אופציה להאריך לו את החוזה, כשהדדליין לגבי ההחלטה הייתה לפני שבועיים. לערוץ הספורט נודע כי המגן הימני, שעבר עונה יציבה מאוד, נמצא במו"מ מתקדם עם קבוצה מהליגה הראשונה בבלגיה. סוכנו דודו דהאן אמר לערוץ הספורט: "לא מאשר ולא מכחיש".