הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איגוד השופטים: דורשים ששטייף יתפטר

טוענים לניגוד עניינים. האיגוד: "אין לו סמכות בקידומים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.20 - 07:10
תחילת כתבה

שוב לא שקט באיגוד השופטים. ניב שטייף שובץ לראשונה בקריירה למשחק ליגת העל במחזור הקרוב בין בני יהודה למ.ס אשדוד והדבר גרם לזעם רב. מספר שופטים דרשו את התפטרותו של אביו, שמוליק שטייף, האחראי הבלעדי לענייני שופטי הוידאו. על פי התקנון לא יוכל לשמש קרוב משפחה ראשון של השופטים בסגל הבכיר בתפקיד משמעותי. בזמנו מאיר לוי נאלץ לעזוב את הוועדה המקצועית אחרי שבנו, שניר לוי עלה לסגל הבכיר.

מאיגוד השופטים נמסר: "שמואל שטייף משמש כאחראי באיגוד על הליך הטמעת מערכת ה-VAR. הוא לא משמש כחבר ועדה מקצועית ואין לו כל סמכות בהליכי קבלת ההחלטות, לרבות בנושאי ציונים, שיבוצים, דירוגים וקידומים. תקנון האיגוד מגביל בנסיבות המדוברות אך ורק מלשמש כחבר ועדה מקצועית וכמבקר שופטים וההנחיה מיושמת בשלמותה. ניב שטייף הינו שופט בסגל לאומית ונמצא ראוי לקבל הזדמנות לשפוט משחק בליגת העל, כשם שבוצע העונה עם מספר לא מבוטל של שופטים נוספים מסגל לאומית".

כמו כן, שטייף לא היחיד שיעשה היסטוריה, גם השופט הוותיק דניאל בר נתן ישפוט לראשונה דרבי תל אביבי כששובץ למשחק בין המועדונים במחזור הקרוב. דרור כהן ששפט משחקים בליגת העל בעונה שעברה ועובר עונה טובה בלאומית, ינהל משחק ראשון העונה בליגה הבכירה כששובץ למשחק בין הפועל חדרה למכבי נתניה.

במקביל, רועי רינשרייבר ינהל את המשחק בין היורדת הפועל רעננה לזו שמקווה לשרוד בליגה, נס ציונה. את קרב התחתית המעניין בין הפועל כפ"ס להפועל ק"ש ינהל ארז פפיר. את השיבוצים ישלים שניר לוי שישפוט בטדי את המשחק בין בית"ר ירושלים להפועל חיפה.