משה חוגג: "ללא קהל, העונה הבאה לא תיפתח"

בעלי בית"ר בוועדת החינוך התרבות וספורט בכנסת. ח"כ רם שפע: "מחויבים לחזור לשגרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.20 - 14:26
תחילת כתבה

משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים התריע הבוקר (ד') בישיבה מיוחדת בוועדת הספורט בראשות ח"כ רם שפע, שהוקדשה לאתגרי הקורונה. חוגג דיבר על העונה הבאה וטען שאם לא יורשה להגיע קהל למגרשים – העונה לא תפתח".  יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ רם שפע הודיע כי יוודא שמשרד הספורט אכן יעמוד בלוח הזמנים ויציג מתווה לחזרה לפעילות בתוך כשבוע.

חוגג היה תקיף במיוחד לגבי דעתו על איך יראה ענף הכדורגל בישראל ללא הגעה של קהל למגרשים: "הקבוצות הגדולות נשענות על -60-70% מההכנסות שלהם מהקהל. אם לוקחים את ההכנסות הללו זה פשוט בלתי אפשרי להעמיד קבוצה בליגת העל ולהעמיד את הליגה. אני גם חושב שאין ערך ספורטיבי לשחק בלי קהל כי זה מרגיש כמו משחקי אימון. אם ענף הכדורגל חשוב למדינת ישראל, חייבים לאפשר את כניסת האוהדים, או לתת רשת ביטחון מוחלטת ומלאה להיבט הכלכלי שלה".

לישיבה הגיע גם אוהד מכבי תל אביב, ששימש כנציג האוהדים: "אני מייצג אינטרס של עשרות אלפי אוהדים בארץ, שהקורונה הצליחה לאחד.  אנחנו רואים בשבועות האחרונים התהללויות המוניות ברחובות, בסופו של דבר קל להצביע על האוהדים כחוליגנים ומפרי סדר, אבל אנחנו מחוברים לתמונה - אי אפשר לדבר על חזרה מידית למגרשים, אבל מצפים שתהיה חזרה מדורגת. אנחנו מאמינים שתוכנית כזאת היא לטובת בריאות הציבור. אפשר לכנס אוהדים תחת הגבלות משרד הבריאות".

יו"ר הוועדה, ח"כ רם שפע סיכם את הישיבה בה נכחו גם רותם קמר, מנכ''ל ההתאחדות לכדורגל ומנכ''ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג: "הצהרנו בתחילת הדרך שהספורט יהיה חלק מהותי מהוועדה הזאת. לא אתן לספורט להידחק מסדר יומה של הכנסת ואני אומר את זה כחובב ספורט מושבע, וכמי שמודע לכך שעולם הספורט עובר משבר. אנחנו בוועדה וגם שר הספורט מאוד מחויבים להחזיר את הספורט לפעילות כמה שיותר מהר ומחוייבים במקביל גם לבריאות הציבור. אנחנו צריכים לוודא שלא יקרה מצב שנחזיר קהל, אך תוך שבוע נצטרך לסגור מחדש. אנחנו מנסים לעזור לכולם, גם לספורט החובבני".