אבוקסיס ביקר את סבג, השחקנים נגד המערך

מאמן ב"ש לקשר: "הכנסתי אותך מול מכבי חיפה לעזור באמצע ולא היה אמצע"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.06.20 - 07:34
תחילת כתבה

מאמן הפועל באר שבע יוסי אבוקסיס לא עבר לסדר היום על היכולת החלשה בהפסד בשבת למכבי חיפה. על אף שלאדומים מצפה מחר (שלישי) משחק נגד בית"ר ירושלים שאיבוד נקודות בו ירחיק אותם מהמקום השלישי, בחר המאמן לבקר את השחקנים במקום לדרבן.

"נתתי לשחקנים הזדמנות להוכיח לי והם לא לקחו אותה", אמר אבוקסיס בכלליות ועבר לדבר על נאור סבג: "הכנסתי אותך כדי שתעזור למרואן קבהא באמצע בשמירה על צ'ארון שרי ובמקום זה לא היה אמצע". לתומר יוספי אמר המאמן: "אתה היית היחיד שעבדת וניסית".

השחקנים מרגישים שהם לא מסתדרים עם מערך שלושת הבלמים ולא בפעם הראשונה העונה. "אי אפשר לתרגל רק באימון המסכם או כל כך מעט את השיטה הזו ולהצליח בה", אמר אחד משחקני ב"ש. אבוקסיס יחליט הבוקר אם לפתוח מול בית"ר במערך דומה או לחזור למערך של רביעייה אחורית, שהצליח מאוד במפגש הקודם בין הקבוצות בטדי ומול הפועל חיפה גם כן במסגרת הפלייאוף העליון. 

כמו כן, אבוקסיס אמר לקראת בית"ר: "המשחק האחרון שלנו היה רע מאד. אמנם יש לנו חשיבה שמלווה אותנו בכל רצף המשחקים הזה והיא לא להגיע למצב של פציעות שיפגעו בנו גם בליגה וגם במשחק הגביע, אבל זה לא משנה את זה שבסופו של דבר לא הייתי מרוצה מהיכולת ומהעובדה שלא ניצלנו מצבים. דיברנו על הדברים האלה באסיפות האחרונות ואלה דברים ששמנו עליהם דגש גם באימונים. הפלייאוף מאתגר הן בגלל תקופת הקורונה והן לאור היריבות וכל משחק חשוב. אנחנו מקווים שאת השיפור ביכולת נרגיש כבר מחר וכמובן גם בתוצאות".

מבחינה מקצועית, בעוד ז'וסוואה יחסר בשל צבירת כרטיסים צהובים, דויד סימאו ישוב להרכב כמו גם מיגל ויטור ואלטון אקולטסה שאתמול סיים אימון מלא. ההולנדי, כפי שפורסם בערוץ הספורט, לא ממהר לחתום על חוזה חדש, אבל במועדון משוכנעים שבסופו של דבר הוא יישאר בבירת הנגב. אנתוני וארן לא יתלבש גם מול האקסית מהבירה - החלוץ לא התאמן אתמול והמשיך בסדרת בדיקות רפואיות.