עבדאללה עזאם חתם בחדרה. אסי גומא יעזוב

החלוץ יגיע במסגרת טרייד עם איכסל. ריף מסיקה מתרחק

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.06.20 - 18:00
תחילת כתבה

החלוץ מליגה א', עבדאללה עזאם חתם לעונה הבאה בשורות הפועל חדרה. אסי גומא שהושאל העונה להפועל רמת גן ומחזיק בחוזה לעונה הבאה, יעשה את הדרך ההפוכה ויחתום אצל איכסל, העולה החדשה לליגה הלאומית. עזאם בן 22, כבש העונה שישה שערים. הוא גדל בנוער של הפועל כפר סבא, שיחק בבית"ר כפר סבא והפועל רמת גן.

עזאם אמר לאחר החתימה: "אני מאושר להצטרף לקבוצה כמו חדרה, שהוכיחה שוב ושוב שהיא מעניקה במה לשחקנים צעירים ואפשר להתקדם אצלה. מדובר בקבוצה משפחתית וחמה ואני כבר מחכה להתחלת האימונים לעונה הבאה".

בתוך כך, מה שנראה היה כמו החתמה מבטיחה בחודש ינואר, נראית אחרת בחודש יוני: ריף מסיקה, שהיה אמור לשחק בהפועל חדרה בעונה הבאה, מתרחק. הקשר חתם במסגרת חלון ההעברות החורפי, אחרי תצוגה נהדרת מול מכבי תל אביב במדיה של אום אל פאחם (הקבוצה מהלאומית הדהימה את האלופה 2:3, כשמסיקה כבש את שער הניצחון), ושבעה שערים בסה"כ במדיה של הקבוצה, אותה אימן ניר ברקוביץ'. הדברים נראו אידיאליים, אלא ששני דברים קרו מאז - שככל הנראה, יכשילו את ביצוע העסקה.

הראשון היתה היכולת: מסיקה עבר באמצע העונה להפועל ראשון לציון, אבל שם בעיקר אכזב - כבש רק שער אחד, וספג שני כרטיסים אדומים. בחדרה, באופן טבעי, עקבו אחריו ולא היו מרוצים מהיכולת, כמו גם מההתנהלות. בתוך החוזה, קיים סעיף לפיו אחרי תקופה קצרה, לשני הצדדים תהיה אפשרות להיפרד.

השני הוא משבר הקורונה: החוזה נחתם לפני ההתפרצות, והיה אחד הגבוהים בתולדות המועדון. לאור המכה הכלכלית שחדרה ספגה, כמו כל הכדורגל הישראלי והעולמי, בהנהלה נפגשו עימו לפני מספר שבועות ודרשו ממנו לקצץ 40% מחוזהו. מסיקה סירב, ומוכן לקיצוץ נמוך יותר. השילוב בין שני האלמנטים, המקצועי והכלכלי, גורם לחדרה לקחת צעד אחורה באשר אליו. עם זאת, בהחלט קיימת אפשרות שמסיקה יפתח את האימונים לעונה הבאה עם הקבוצה, וייחתך עם פתיחת הליגה.

בנושא אחר, חדרה תחפש ניצחון ראשון בפלייאוף העליון, כשתפגוש ביום שני את עירוני קרית שמונה הנאבקת בתחתית. ק"ש תגיע כשהיא זקוקה נואשות לנקודות, כשחדרה מצידה תנסה לסיים את העונה עם טעם מעט יותר חיובי. שני שינויים כפויים צפוי לבצע שרון מימר ב-11: סולומון דניאל (הרחקה) ואליאל פרץ (שלא ישחק עד סיום העונה בשל המעבר לוולפסברגר) בחוץ, ואת מקומם צפויים לתפוס הקשר ג'ורג' פוצ'יבה והקפטן מנשה זלקה.