סגל חסר לאשדוד מול כפ"ס. רון שושן יפתח

צ'אנס לשוער. חלוץ הירוקים, סוקונה, צפוי להיות מסופסל: "ניצחון ונשארו בליגה"

גיל לוין
גיל לוין  24.06.20 - 07:59
תחילת כתבה

מ.ס.אשדוד עדיין מתאוששת מהתיקו 3:3 המאכזב מול בני יהודה, ורוצה להבטיח את ההישארות בליגת העל כשתארח הערב (רביעי) את הפועל כפר סבא באצטדיון הי"א ותנסה לנצח אותה בפעם השניה העונה.

לצערו של רן בן שמעון הוא יאלץ להסתדר עם סגל חסר למדי, כשמלבד רועי גורדנה ופיראס אבו עקל המוצהבים גם דין דוד ייעדר מההתמודדות, כשהוא סובל ממכה יבשה בברכו ויזדקק למנוחה. מנגד, שגיב יחזקאל ישוב לאחר ההרחקה בשל צבירת הכרטיסים הצהובים ישירות אל ההרכב ויתפוס את מקומו של החלוץ הפצוע בחוד. את מקומו של גורדנה ימלא עוז בילו הצעיר, שירשום הופעת בכורה בהרכב של קבוצת הבוגרים.

בינתיים, השינוי אולי הכי מעניין שמתכנן בן שמעון יהיה בשער. לאחר שרון שושן הצליח להרשים ולהציג יכולת טובה באימונים האחרונים, החליט המאמן לתת לרועי משפתי מנוחה ולהעניק לשושן את ההזדמנות בין הקורות. במועדון מספרים כי אם ימשיך ביכולת הטובה שושן עשוי לעמוד בשער עד לסיום העונה.

"מחכה לנו משחק מאתגר נגד הפועל כפר סבא ולכל משחק יש את הזוויות ואת המטרות שלו", אמר בן שמעון. "גם אנחנו רוצים להמשיך לתת הזדמנויות לשחקנים שמגיעה להם ההזדמנות הזאת. אף אחד לא משחק כי הוא רשום בטופס, כל שחקן שיעלה זה כי הוא עבד קשה מאוד בשביל זה. שואלים אותי הרבה על הצעירים, לכל אחד יש את השלב וההתפתחות שלו. ההצלחה שלהם תלויה ביכולת שלהם להישאר צנועים ולהמשיך להשקיע לאורך זמן. אלו שיהיו רציניים וראויים הם אלו שיצליחו".

הרכב משוער: רון שושן; טום בן זקן, טימותי אוואני, גיל כהן, מונטרי קמהני; עוז בילו, ריינן אריאס, שלומי אזולאי, חמודי כנעאן, יעקב בריהון; שגיב יחזקאל.

מנגד, יריבתה הפועל כפר סבא מעלה כוננות לקראת המפגש כשרק ארבע נקודות מפרידות בינה לבין הקו האדום. עמיר תורג'מן, שמכיר את היריבה היטב, שיתף בתחושות: "אשדוד קבוצה טובה מאוד. תמיד יש לי פינה חמה בלב לאשדוד שזו גם עיר הולדתי. יש להם כמה שחקנים משמעותיים ששדרגו אותם. מצפה לנו משחק קשה מול יריבה טובה".

המאמן התייחס גם ליחס בין משחק ההגנה הנהדר של קבוצתו ששומרת כבר ארבעה משחקים ברציפות על שער נקי, לעומת הבצורת ההתקפית: "זה משמח ששמרנו על שער נקי, אבל אנחנו צריכים להיות יותר חדים ולעשות את הדברים מהר יותר. צריכים לייצר פעולות טובות וכמובן לכבוש". על חשיבות המשחק עבור קבוצתו הוא הוסיף: "אלו המשחקים של המאני טיים, הם החשובים של העונה. נעשה את המקסימום כדי להגיע מוכנים, דרוכים ולעשות את העבודה. בסופו של דבר נרצה לעשות את התוצאה שאנחנו רוצים ולהתקדם לעבר המטרה".

גם החלוץ הצרפתי, אמאדו סוקונה, שככל הנראה יסופסל בעקבות היכולת החלשה שלו, סיפר על ההכנות: "אנחנו מתכוננים היטב ומבינים שניצחון ייקח אותנו צעד קדימה אל המטרה. לפני פגרת הקורונה שיחקנו מצוין וגם כבשנו. עכשיו המשחקים קשים וצמודים, ניצחון אחד ונוכל להגיד שנשארנו. נצטרך לנצל את המצבים שנגיע אליהם ובעיקר לעבוד קשה על המגרש. כשהגעתי אמרו לי שהמטרה להישאר והמצב שלנו לא רע כרגע. שיחקתי טוב לפני הפגרה והיו לאחרונה משחקים טובים. אני לא חייב לכבוש כדי לשחק היטב".

ברמה המקצועית תורג'מן לא צפוי לערוך שינויים בהרכב, אך ביקש לשוחח עם שחקניו וביקש מהם לגלות יותר יצירתיות וחדות בפס האחרון, כשהעיניים נשואות אל עבר סוקונה, שכבש שני שערים בלבד מאז הגיע למועדון בינואר האחרון. מי שצפוי לקבל הזדמנות על חשבון סוקונה בהרכב הוא נור ביסאן

הרכב משוער: איתמר ישראלי; טום שלח, סודיק אטנדה, טל מכלוף, אביב סולומון; ג'ניה ברקמן, גרשון קופי, בן רייכרט; יהב אפריאט, עומר פדידה ונור ביסאן (אמאדו סוקונה).