בעקבות ההרחקה: אבוקסיס ייענש בחומרה?

תובע ההתאחדות שוקל להעמידו לדין: "עובר את הגבול כל פעם"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.06.20 - 08:10
תחילת כתבה

יוסי אבוקסיס, שהורחק אמש (שלישי) אחרי דברים שאמר לעבר השופט זיו אדלר ב-2:2 עם בית''ר ירושלים, יחסר להפועל באר שבע על הקווים, במשחק מול מכבי חיפה במחזור הבא.

מי שיעבירו את ההוראות שלו בסמי עופר יהיו אליניב ברדה ומאור מליקסון. כמו כן, אבוקסיס עמד יותר מכל מאמן אחר בליגת העל לוועדת משמעת בגין העלבת שופט. אתמול הוא הורחק אחרי שאמר לזיו אדלר: "מה אתה מגמגם. הרסת את המשחק".

הדברים יצוינו בדו"ח ומעבר להרחקה במשחק הקרוב, יחליט ניר רשף האם להעמידו לוועדת משמעת. התגובה של אבוקסיס נגד אדלר מצטרפת למילים שהשמיע נגד השופט יגאל פריד בחצי גמר הגביע מול בני יהודה. באיגוד השופטים יבקשו להחמיר עם אבוקסיס. "הוא מגזים ואז מתנצל. אסור לעבור בשתיקה. הוא עובר את הגבול פעם אחר פעם", אמר גורם באיגוד.

בנוסף, במועדון הופתעו לשמוע שהמאמן הודה לאלונה ברקת על שסייעה לטענתו, בעסקת אלטון אקולטסה, וזאת בניגוד למה שמשדרים בקבוצה, שברקת כבר איננה חלק. מאוחר יותר הסבירו במועדון שהדברים של אבוקסיס לא הובנו נכונה והכוונה של המאמן הייתה לומר שברקת לא מעורבת, אבל כמו שהבטיחה לא תיתן למועדון ליפול.

אגב, ב"ש הצליחה להפחית את דמי הרכישה של אקולטסה מ-700 אלף יורו לחצי מיליון יורו, שיועברו בשלושה תשלומים. אקולטסה עצמו ישתכר כ-250 אלף יורו בעונה.

בנושא אחר, אנתוני וארן עבר סדרת בדיקות נוספת ובמועדון מחכים לתוצאות כדי לדעת מתי יוכל לחזור לאימונים.