"סטייק טוב מתבשל לאט": הנצחון של תורג'מן

כפ"ס נשארה בליגה, תסייע לסקציה? "יש לי פינה חמה"

גיל לוין
גיל לוין  24.06.20 - 23:50
תחילת כתבה

אחרי הניצחון 2:3 של הפועל כפ''ס הערב (רביעי) נגד מ.ס אשדוד ולצד התוצאות של עירוני קריית שמונה וסקציה נס ציונה, עמיר תורג'מן יכול לנשום לרווחה, הקבוצה שלו נשארת בליגת העל עונה נוספת. המאמן חגג עם השחקנים את ההישג והבטיח שקבוצתו תגיע לתת את מאת האחוזים נגד המועדון אותו אימן, במחזור הבא.

אנחת רווחה גדולה השתחררה היום אצל תורג'מן, שתיאר את החגיגות של השחקנים שלו בחדר ההלבשה, אחרי פלייאוף תחתון מוצלח: "עשינו פלייאוף פנטסטי. ידענו שזה משחק קריטי עבורינו ואם נגיע מוכנים אז נישאר בליגה. היה משחק קשה מבחינה פיזית ומבחינה מנטאלית. גם כבשנו שלושה שערים, מה שלא אפיין את המשחקים הקודמים שלנו בפלייאוף".

תורג'מן הוסיף כשהתייחס לשמחה הגדולה של השחקנים בהתלוצצות: "בטח איתמר (ישראלי) מרים את הרמקול ובן רייכרט מצלם, מקווה שכולם עם בגדים והכל בסדר".

תורג'מן חווה לא מעט כישלונות עד שהגיע להישג ההישארות עם כפ"ס, המאמן עבר במהלך העונה מנס ציונה ומיד הגיע לעולה הטרייה השנייה: "סטייק טוב מתבשל לאט, יש נפילות, אבל החוכמה היא לדעת לקום ולהמשיך. שמח שהחלטתי לקפוץ למים בכפ''ס זמן קצר אחרי נס ציונה. הכי חשוב שעשינו את הדברים הכי יפה שאפשר, שאפו לשחקנים".

על המפגש במחזור הבא, שעשוי לסייע לקבוצתו הקודמת להישאר בליגת העל עונה נוספת גם כן, אמר: "אני אגיע הכי מוכן לנס ציונה. אני מקצוען ואעשה הכל, אוי ואבוי לשחקן שלא יגיע לתת מאה אחוזים. אבל כן יש לי פינה חמה לנס ציונה".

אין ספק שמי שהפועל כפר סבא צריכה להודות לו יותר מכולם הוא הקפטן עומר פדידה, שכבש הערב את שערו העשירי העונה והוסיף שני בישולים. הקשר היה די מתון בתגובה שלו ובחר להתייחס למטרות של קבוצתו לשנים הבאות, כשאמר: "הפועל כפר סבא זה מועדון גדול עם קהל גדול, אנחנו צריכים לתקוע יתד בליגת העל".

בצד המפסיד, מאמן מ.ס אשדוד, שנשארה גם היא בליגת העל, על אף ההפסד, התייחס לפער הכי גדול מבחינתו בקבוצה שלו וזה ההגנה: "אנחנו עושים דברים מדהים התקפית, כולל שחקני ההגנה שלנו, שעובדים מצוין בהתקפה. אבל את משחק ההגנה אפשר לשפר מאוד, אנחנו צריכים למצוא את האיזון בין שני צידי המגרש".

בן שמעון התייחס לכך שזה הזמן לבחון את השחקנים הצעירים ולהעניק הזדמנות לאלו שטרם קיבלו, כדי אולי להרוויח אותם לשנים הבאות. אחת ההחלטות הבולטות במשחק היום הייתה הצבתו של רון שושן בין הקורות, במקום רועי משפתי. על אף שלושת השערים שספג, בן שמעון הגן על השוער: "זכינו שיש לנו שני שוערים מצוינים. רון שושן הוא שוער ליגת על לכל דבר ועניין והוא ישחק עד סוף העונה. ההחלטה להרכיב אותו ב-11 היא ההחלטה שאני הכי שלם איתה מהמשחק היום".