פרסום ראשון: ירדן שועה לא ימשיך במכבי חיפה

בפגישה שנערכה עם הנהלת הקבוצה, ובה לא נכח הנשיא יעקב שחר, התקבלה ההחלטה הגורלית: החלוץ סיים את דרכו בירוק מוקדם מהצפוי ויושאל או יימכר כבר בעונה הבאה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.06.20 - 13:00
תחילת כתבה

בוידאו: שועה מגיע לשיחה עם יעקב שחר

לאחר אין-ספור תקריות משמעתיות מול המאמן מרקו בלבול, ירדן שועה נפגש הבוקר (חמישי) עם הנהלה מכבי חיפה - אור שחר ואסף בן דב - לשיחת הבהרה בה הוחלט כי לא ימשיך במועדון בעונה הבאה. המשמעות: שועה סיים את דרכו בירוק כבר עכשיו ויושאל או יימכר.

מי שנעדר מהפגישה, למרבה ההפתעה, הוא יעקב שחר. נשיא חיפה, כידוע, מעריך את החלוץ ומשוכנע שההשקעה הגדולה שלו בו לא הייתה לשווא, אך עושה רושם שכעת עלו לו מים עד נפש. שועה ביקש הזדמנות להוכיח שהוא רוצה להחזיר לשחר על האמון ומשוכנע שהוא יפרח תחת מאמן אחר, אך לא די בכך בכדי לשכנע את החיפאים לתת לו הזדמנות נוספת. "עבור יענקל'ה, התנהלות ומוסר חשובים יותר מכל דבר אחר. הקווים והגבולות מאוד ברורים", אמרו בחיפה.

עוד לפני ההודעה הרשמית של חיפה, עלתה האפשרות כי בשל מערכת היחסים הסבוכה עם בלבול, שועה ייצא כבר עכשיו לחופשה וישוב לאימונים כשיתכנסו מחדש עם המאמן הבא, שצפוי להיות ברק בכר. בעונה המלאה הראשונה שלו במדים הירוקים רשם ירדן שועה 20 הופעות ליגה, במסגרתן כבש שני שערים בלבד והוסיף שני בישולים. רק ארבע פעמים הוא פתח בהרכב של מרקו בלבול ובכל המקרים הוחלף במהלך המשחק.

מהמועדון נמסר בסיום הפגישה: "בפגישה שנערכה היום, בין ראשי מכבי חיפה לשחקן ירדן שועה ונציגו, הוחלט בהסכמה הדדית, כי עד תום העונה הנוכחית, השחקן יזכה לאימונים אישיים במסגרת נפרדת מהקבוצה. בתום עונה זו יוחלט בנוגע לעתידו במועדון".

אפרופו בכר, אקס הפועל באר שבע צפוי להיפגש היום גם הוא עם שחר כדי לדון בהצטרפותו. גורמים בכירים בכדורגל הישראלי מנסים לתווך כדי שאלונה ברקת תעביר פיצוי כספי למאמן, או שתשלים את שכרו, כדי לסגור את העסקה שתוביל את המאמן למועדון הירוק מהכרמל. כזכור, בכר פוטר מהפועל באר שבע ומחזיק בחוזה לשנתיים נוספות בעלויות גבוהות.