ירדן שועה: איזו קבוצה הכי תתאים לחלוץ?

בבית"ר כשרונות כמוהו החיו את הקריירה, בב"ש מחכה אבוקסיס, בהפועל ת"א נואשים לחלוץ והאם מכבי ת"א תרצה להמר עליו? ירדן שועה צפוי לעזוב את מכבי חיפה בעונה הבאה, כשבשלב זה לא ברור מה יהיה היעד הבא. ניסינו לנבא איזו קבוצה הכי תתאים לו

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  27.06.20 - 13:20

תגיות: ירדן שועה

תחילת כתבה

ירדן שועה עומד בפני צומת. החלוץ הסורר שהיה מעורב באינספור תקריות במהלך העונה והבקיע בסך הכל שני שערי ליגה, לא צפוי להמשיך במכבי חיפה בעונה הבאה. בתום שיחה שנערכה, הוחלט ששועה יושאל או יימכר בסיום העונה, כשהשאלה שנשאלת היא מה האופציות העומדות לרשותו.

קודם כל, חשוב להבהיר: עם הגליון המשמעתי וגם המספרים הדלים מאז הגיע למכבי חיפה לפני עונה וחצי, קשה לראות קבוצה משלמת עבורו את הסכום אותו מכבי חיפה שילמה, כשברור שבמקרה של מכירה, הנשיא יעקב שחר ייאלץ להתפשר. אז מה בכל זאת האופציות? העלנו כמה אפשרויות.

חזרה לבני יהודה
למה כן?  חזרה למקום מוכר ופחות מסוקר תקשורתית אולי יסייע לשועה לחזור ולהתעסק בכדורגל. בבני יהודה הוא פרח, המערכת אומנם בלי יוסי אבוקסיס, שידע להכיל אותו, אבל בהחלט כזאת שיודעת איך להתמודד איתו על יתרונותיו וחסרונותיו.

למה לא? ראשית, בני יהודה לא תוכל לעמוד בשכרו במכבי חיפה. בנוסף, אחרי שכבר התקדם, מדובר שוב בחזרה אחורה מבחינתו. כשחוזרים אחורה, לוקחים את הסיכון שיהיה קשה עוד יותר לחזור למעלה. כישלון גם בבני יהודה, עלול להראות שחצי העונה הטובה הייתה הבלחה, ולא יותר מזה.

הפועל תל אביב
למה כן? מועדון גדול ומסוקר, שיאפשר לו להישאר בתודעה. בנוסף, הפועל ת"א נואשת לחלוץ בשנים האחרונות, כך שחולצת ההרכב בהפועל ת"א די מובטחת לו, אם יגיע. האדומים ירוויחו חלוץ 9 אמיתי, ושועה ירוויח מקום בו התחרות על ההרכב קטנה משמעותית, למרות שמדובר עדיין במועדון גדול.

למה לא? ראשית, הפועל ת"א הכריזה על פרויקט קידום צעירים, אז לא ברור למה לה לקדם צעירים של מכבי חיפה שבאים בהשאלה, שהרי הניסנובים לא ייכנסו להרפתקה כלכלית של רכישת ירדן שועה. מבחינת החלוץ, כמו בבני יהודה, הוא יצטרך להתרגל לרמות שכר נמוכות יותר, אלא אם חיפה תשלים את המשכורת שלו.

בית"ר ירושלים
למה כן?  כי בית"ר ירושלים נואשת לחלוץ. לאורך כל העונה דובר על הצורך בחלוץ ובסופו של דבר אלירן עטר, שהוא שחקן קו, נחת בבירה. המנטליות הירושלמית כבר הצליחה "ליישר" לא מעט שחקנים פרובלמטיים, ובטדי, שם הוא צפוי להיות חלוץ ראשון (אם יגיע), הוא בהחלט יכול לפרוח. בנוסף, משה חוגג אוהב לקדם שחקנים צעירים עם פוטנציאל מכירה עתידית, ולשועה בהחלט יש פוטנציאל כזה, השאלה היא כמה, אם בכלל, הוא יסכים לשלם על שחקן עם גיליון משמעתי כזה.

למה לא? חוגג כבר הצהיר שהוא לא מתכוון לקדם שחקנים עבור קבוצות אחרות, אז בהשאלה הוא יסרב לצרף את שועה. בעסקת רכישה, בעלי בית"ר י-ם מבין שהמניה של שועה בירידה והוא בוודאי יציע סכום נמוך. בנוסף, כחלק מהבנייה מחדש של התדמית של הקבוצה מהבירה, חוגג מנסה לייצר תדמית אחרת מבעבר - ולא ימהר לצרף שחקנים "פרובלמטיים".

הפועל ב"ש
למה כן? יוסי אבוקסיס. המאמן היחיד עד כה שהצליח להתמודד עם עסקת החבילה שנקראת ירדן שועה, יכול להחיות לחלוץ את הקריירה. היחסים ביניהם טובים והחלוץ בוודאי ישמח להגיע למועדון גדול עם מאמן עימו הוא מסתדר.

למה לא? כי אנחנו בעידן פוסט אלונה ברקת. להפועל ב"ש כבר אין את הממון לצאת להרפתקאות כלכליות, בטח עם חלוץ לא יציב כמו שועה. לא ברור אם בתקציב המוגבל שיש לב"ש, היא תרצה להמר דווקא על שועה.

מכבי ת"א
למה כן? מכבי ת"א זקוקה לחלוץ, שחקן שייתן מספרים ויוסיף איכות לחלק הקדמי. במכבי ת"א גם "הבעייתים" שבשחקנים התיישרו לטובת המערכת, וגם השקט התעשייתי וזה שמה שקורה באימונים בקרית שלום לא מודלף החוצה, בהחלט יכול לסייע לירדן שועה.

למה לא? למכבי ת"א יש מספיק שחקנים איכותיים תוצרת בית בעמדה הזו (אילון אלמוג למשל). למה לצהובים להכניס את הראש הבריא שלהם לקלחת הבוערת של ירדן שועה. מבחינת החלוץ, במכבי ת"א אין לו מקום מובטח בהרכב, אלא רחוק מכך, וראינו כבר שהשהות על הספסל לא בדיוק עושה לו טוב.

הפועל חדרה
למה כן?  אין לחץ, יש מקום בטוח בהרכב. גם התקשורת לא ממש נמצאת ביום יום במתחם האימונים של הפועל חדרה, מה שיכול לאפשר לשועה לחזור לעצמו.

למה לא? כי כמו במקרה בני יהודה, כישלון גם בקבוצה "קטנה" כמו הפועל חדרה, בהחלט עלול לקחת את הקריירה שלו עשרות צעדים אחורה.

חו"ל - קפריסין/בלגיה
למה כן?  לפעמים הדבר הכי טוב כשהסערות סביבך לא פוסקות זה לארוז את עצמך ולהתנתק מהכל. מעבר לים הוא יהיה "עוד שחקן", ולא אותו ירדן שועה עם התדמית שנוצרה לו בישראל. החלוץ יוכל להתרכז בכדורגל בלי שישפטו אותו על העבר שלו.

למה לא?  חו"ל נראה כמו הפתרון האידיאלי עבור שועה, השאלה היא רק אם הוא יסכים לוותר על להיות בקרבת המשפחה והסביבה המוכרת לו.