הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו: אלימות משטרתית נגד אוהדי מכבי ת"א

4 שוטרים נפצעו, 4 נעצרו באירועים בקרית שלום וכיכר רבין

תומר לוי וגיל לוין  28.06.20 - 13:59

ערב של חגיגות והתפרעויות. אלפי אוהדי מכבי ת"א יצאו אמש (שבת) לחגוג את האליפות מספר 24 בתולדות המועדון לאחר 0:3 על הפועל ת"א בדרבי.החגיגות הפכו לאירוע אלים בו התעמתו האוהדים הצהובים עם כוחות המשטרה, חסמו צירי תנועה בקרית שלום ובכיכר רבין.

עוד לפני המשחק, האוהדים הצהובים הגיעו לקרית שלום והחלו בחסימות כבישים והתפרעויות שכללו השלכת חפצים לעברים של השוטרים, כאשר במהלך ההתפרעויות פצעו האוהדים שלושה שוטרים בראשם כתוצאה מאותה השלכת חפצים. בעקבות כך, המשטרה עצרה מספר מתפרעים וכפי שניתן לראות בתיעוד, הפעילו לא מעט אלימות כלפי האוהדים בצהוב.

לאחר מכן כאלף אוהדים של הצהובים עברו לחגוג את האליפות ה-24 בתולדות המועדון בכיכר רבין, שם הדליקו אבוקות והתקהלו בניגוד כמובן להנחיות משרד הבריאות. האוהדים חסמו את רחוב אבן גבירול, כאשר המשטרה שהגיעה למקום פיזרה אותם. שוטר נוסף נפצע בחגיגות המאוחרות ובכך עלה מניין הפצועים לארבעה. ארבעה מאוהדי מכבי ת"א נעצרו.

ממשטרת ישראל נמסר: "אמש מאות אוהדי כדורגל שהגיעו למתחם  האימונים בקרית שלום התפרעו באופן קיצוני ומשולל כל רסן, תוך השלכת חפצים והדלקת אבוקות. שוטרים שניסן לפזר את ההמון נרגמו באבנים וחפצים על ידי המתפרעים, מה שהוביל לפציעת שוטרים בראשם ופינויים לבית חולים. חרף אזהרות המשטרה, האוהדים חסמו כביש מרכזי, סיכנו את משתמשי הדרך ואת השוטרים והפרו את התקנות לשעת חירום ולאחר שסירבו להתפזר ולחדול מההתפרעות האלימה, חלקם נעצרו תוך שימוש בכוח. המשטרה לא תאפשר לאף אדם התנהגות כה פרועה, מסוכנת ואלימה, ותפעל ביד קשה נגד מפרי הסדר המסכנים את שלום הציבור".

אגב, עוד לפני ההתמודדת, עשרות מאוהדי הפועל תל אביב הגיעו לאזור, כנראה מתוך מטרה להתעמת עם האוהדים הצהובים בקרית שלום, אבל המשטרה חצצה בין הצדדים ומנעה עימות.

צפו בהתקהלות של מכבי ת"א לפני הדרבי בקרית שלום ->