ללא קשר למאמן הבא: רשימת הקניות של חיפה

מגן שמאלי, חלוץ ועוד. וגם: טרנט סיינסברי צפוי לעזוב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.06.20 - 06:25
תחילת כתבה

התעוררה מאוחר. מכבי חיפה פתחה את משחקי הפלייאוף העליון בשני הפסדים - ובכך יצאה מהר מאוד ממאבק האליפות, גם אם באופן רשמי הוא עדיין לא הוכרע באותם רגעים. אמש (שבת), כשהלחץ כבר לא ממש קיים, הירוקים חיברו ניצחון שלישי ברציפות, 1:2 על הפועל באר שבע, והבטיחו את המקום השני בטבלה ואת העונה הטובה ביותר של המועדון מזה עשור.

ההישג הזה לא צפוי לסייע למרקו בלבול להישאר על הקווים גם בעונה הבאה. במועדון הסבירו כי במשחקים החשובים, בהם לחיפה היה סיכוי להתקרב למכבי תל אביב, הוא כשל בהחלטות שלו. ההערכה היא כי בלבול יקבל את ההודעה על סיום דרכו רק אחרי שברק בכר יגיע להסדר כספי עם הפועל ב"ש, דבר שצפוי להוביל למינויו בחיפה. בכר נחשב למועמד היחיד מבחינת יעקב שחר למשרת המאמן. בכל אופן, המאמן הבא של מכבי חיפה לא יזכה לשכר גבוה כפי שהיה נהוג בשנים שעברו בשל משבר הקורונה ובכל מקרה גם התקציב צפוי להיות קטן יותר.

ללא קשר למאמן הבא, במכבי חיפה כבר הוחלט להחתים בעונה הבאה מגן שמאלי, קשר אחורי, שחקן התקפה ובלם במקומו של טרנט סיינסברי. האוסטרלי אמנם מחזיק בחוזה לעונה נוספת, אבל במועדון טוענים כי כדי לקחת אליפות הם יצטרכו להביא בלם טוב יותר. עאיד חבשי מתוסכל ממעמדו לנוכח משחק ההגנה. כמו כן, במועדון הודיעו לנציגיו של ג'ו קוזמינסקי כי הוחלט לא לממש את האופציה עליו.

בחזרה לניצחון על באר שבע. במכבי חיפה היו שבעי רצון מההופעה של סינטיהאו סלליך, שרשם משחק שלישי ברציפות עם שער. ניקיטה רוקאביצה, שכבש את השער הראשון בהתמודדות, נכנס לרשימה מכובדת, שבה חברים שישה שחקנים בלבד, שהגיעו ל-20 שערים בעונה אחת בחיפה. לצד הדברים החיוביים, היה גם את דולב חזיזה, שהופתע מכך שהוחלף כבר במחצית.