2020/21 בליגת העל תצא לדרך בסוף חודש אוגוסט

2019/20 עדיין לא נגמרה והקבוצות ישובו למגרשים כבר בעוד כחודשיים. גביע הטוטו יפתח בתחילת חודש אוגוסט, הקבוצות יוכלו לרשום עד שישה זרים ויזכו לבונוס של 300 א' שקל

תומר לוי
תומר לוי  29.06.20 - 13:49
תחילת כתבה

העניינים חוזרים למסלולם? למרות שעונת המשחקים 2019/20 תסתיים רק בתחילת חודש יולי, לא מסתמנת דחייה בלוח המשחקים של העונה הבאה. היום (שני) נקבע בישיבת מנהלת הליגות, כי משחקי גביע הטוטו יחלו כבר בתחילת אוגוסט - משמע, לקבוצות יהיה רק חודש אחד של מנוחה בין סיום העונה הנוכחית, לתחילתה של הבאה.

בסוף אוגוסט ייפתחו משחקי ליגת העל, כאשר הליגה תרוץ במתכונת הרגילה שלה. חשוב לציין, כי שתי הקבוצות שישתתפו במשחק "אלוף האלופים" - האלופה (מכבי תל אביב) ומחזיקת הגביע (המנצחת בין הפועל באר שבע למכבי פתח תקווה) - תהיינה היחידות שלא ישתתפו בגביע הטוטו, כמיטב המסורת, ויצטרפו למפעל בשלב מאוחר יותר.

הלו"ז יהיה צפוף מאוד: משחקי המחזור ה-36 והאחרון בפלייאוף העליון, מיועדים ליום שלישי, ה-7 ביולי 2020, בשל הדחייה הארוכה שנגרמה בשל משבר הקורונה שהשבית את הענף כולו לשלושה חודשים. בקצב משחקים גבוה במיוחד, נדחקו כל משחקי הפלייאוף (58 משחקים) לפרק זמן של חודש בודד, אבל למרות הלחץ הגדול - המשחקים צפויים להתחדש בצפיפות רבה, מה שעשוי להיות בעייתי עבור השחקנים והקבוצות.

וזה עוד בלי שדיברנו על המפעלים האירופיים: ארבע קבוצות אמורות להשתתף במוקדמות האלופות והליגה האירופית - מכבי ת"א, שזכתה בתואר האליפות, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים שהגיעו לליגה האירופית דרך הליגה - ומחזיקת הגביע, בין אם זו תהיה הפועל באר שבע או מכבי פתח תקווה, העולה הטרייה לליגת העל. וכן, אל תשכחו גם את משחקי גביע האומות של הנבחרת שיוצאים לדרך בספטמבר. בני סכנין עשויה כבר הערב לחזור יחד עם פ"ת לליגת העל, במקומה של הפועל רעננה ומי שתצא מנצחת מהמפגש ביום חמישי, בין קרית שמונה לנס ציונה.

עוד בישיבה נקבע כי גם בעונה הבאה הקבוצות יוכלו לרשום שישה זרים, כאשר חמישה מהם יכולים להיות על המגרש בו זמנית. הקבוצות יזכו לבונוס של 300 אלף שקל, בלי קשר לכמות הזרים. בנוסף הוחלט להמשיך בשיטת הפלייאוף בחדשה של עשרה משחקים בית וחוץ.

אבי לוזון רתח באסיפה על הניסיון למנות את מורן מאירי לתפקיד באופ"א, והצדדים הסכימו שתערך פגישה בארבע עיניים בין ארז כלפון לאורן חסון על מנת ללבן את העניינים. גם אלונה ברקת השתתפה בישיבת הדירקטוריון של המנהלת.