אלי טביב: "ברקוביץ' הכי ראוי לאמן את הנבחרת"

הבעלים בעבר היה נחרץ בדעתו ושלח מסר לחוגג: "ניהול כושל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.20 - 21:10
תחילת כתבה

אלי טביב הוא ללא ספק אחד שמכיר היטב את הכדורגל הישראלי. מי שהיה הבעלים של הפועל כפ''ס, הפועל ת''א ובית''ר ירושלים התראיין היום (שלישי) ל''חמש באוויר'' ופרש את מישנתו לגבי מי לדעתו צריך להיות מאמן הנבחרת ומה הוא חושב על ההתנהלות של בית''ר ירושלים של משה חוגג.

"אני חושב שהאדם הכי ראוי לאמן את נבחרת ישראל הוא אייל ברקוביץ'", אמר טביב, כשפירט מדוע דווקא כדורגלן העבר הוא האיש המתאים: "אין לי אינטרס עם אף אחד, כל מאמן שהביאו, לא משנה כמה אליפויות ואיזה רקורד היה לו, זה היה כישלון. הגיע הזמן למשהו שונה".

טביב לא חושב שעצם חוסר הניסיון של ברקוביץ' על הקווים צריך להוות בעיה, אלא להיפך: "מאמנים לשעבר היו לוקחים שחקנים לפי אינטרסים וחשבונות לבעלי קבוצות, כמו גם לזמן ליגיונרים שאף אחד לא ראה משחק בחיים. אייל לא רואה אף אחד ממטר ויש לו עין חדה, הוא יעשה מה שטוב לנבחרת. אני מאמין בו".

את סוגיית ברקוביץ' בה דבק טביב, סיים הבעלים לשעבר כשהשווה את שחקן מנצ'סטר סיטי וסלטיק בעבר, לכוכבים לאומיים במדינות אחרות: "גם את פלאטיני ובקנבאוור הביאו לאמן בנבחרות בלי ניסיון והשיגו הצלחות גדולות".

למרות זאת, טביב הצהיר שהוא מעריך גם מועמדים אחרים, כמו אברהם גרנט ויוסי אבוקסיס, אך גם אותם פסל על הסף: "את גרנט אני מאוד מעריך. הוא קיבל צ'אנס בנבחרת, צריך להביא משהו חדש. לגבי אבוקסיס, אם אתה שואל אותי, אייל או יוסי? אז אני אומר אייל. ברקוביץ' יביא יותר התלהבות לנבחרת. בשיחות איתם, אייל הרשים אותי יותר, כי הוא חושב איך לנצח".

חוץ מההתייחסות לעתיד מאמן הנבחרת, טביב התייחס גם לקבוצתו האחרונה, בית''ר ירושלים. גם במקרה הזה, הבעלים לשעבר, לא חסך במילים: "בא משה חוגג והביא שחקנים שהוא רוצה, אפילו אם הם לא מתאימים. רוני לוי לא בנה את הקבוצה מא'-ת'". 

טביב שאת יכולות הניהול שלו ועל האופן בו הוא משאיר את המועדונים אפשר לבקר לא מעט, אבל בכל הנוגע לטביעת עין כנראה שהוא מהבולטים בכדורגל הישראלי. על הסגל של הקבוצה מהבירה אמר:"מתחילת העונה אמרתי שבית''ר ירושלים בנתה קבוצה לא מאוזנת. עשו רכש גדול בסכומים גדולים. הניהול שלהם כושל. שבעה משחקים ללא ניצחון אחד? זה רציני?".

לסיום, מבעלים לשעבר לבעלים בהווה, את אותה הביקורת הפנה טביב בעיקר לאיש אחד - משה חוגג. על הבעלים שהגיע בעונה שעברה אמר: "לפני הקורונה חוגג אמר שהוא רוצה את הקהל שותף שלו. כבר אז זיהינו שיש בעיה. היום, כולם "חוגגים" על הקורונה והקיצוצים. היום הם חוזרים כמה שנים אחורה, עם תקציב נמוך. חוגג דיבר על צ'מפיונס לפני שהוא לקח אליפות. צריך קצת פרופורציות".