הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כעס על שמוליק שטייף: "לבנו ניב יש יתרון"

באיגוד השופטים מבקרים את מנהל פרויקט ה-VAR: "שיעזוב את תפקידו". ציפייה מרונית תירוש שתעמוד בהתחייבויותיה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.07.20 - 13:00
תחילת כתבה

עונת הכדורגל 2019/20 קרובה מאוד לסיום, וזה אומר שתקופת ההכרעות באיגוד השופטים מתקרבת. בקיץ הזה, בניגוד לקודמים, נדמה שלא יהיה לוועדה המקצועית זמן רב לדון ולהתלבט, שכן העונה הקרובה כבר בפתח, והם יצטרכו לקבל החלטות מהירות בנוגע לאיוש הסגלים ל-2020/21.

כפי שדווח בערוץ הספורט בעבר, בקרב שופטי הליגה הלאומית יש תחושה קשה ולא נעימה, שכן אחד המועמדים לעליה לשפוט בליגת העל הוא בנו של מנהל פרויקט ה-VAR ושופט העבר שמוליק שטייף. "למרות שהתקנון מדבר במפורש על כך שאסור לבעלי קרבה משפחתית לקחת חלק פעיל בביצוע תפקידים בכירים, הרי ששטייף ממשיך להיות פעיל בניהול הארגון במתן משוב מקצועי על קבלת החלטות ה-VAR ואופן תפקוד השופטים", נאמר עליו.

הביקורת כלפי שטייף המשיכה: "הוא נמצא מתוקף זה בקשר מתמיד עם מקבלי ההחלטות הבכירים, מה שמעניק לבנו ניב יתרון גדול מאוד. ניב שופט טוב בזכות עצמו, ונכון היה עושה אביו אם היה עוזב את התפקיד ונותן לו להתקדם בזכות עצמו. כדי להבין את האבסורד, מאיר לוי שהיה אחד מגדולי השופטים, פינה את תפקיד המשבץ ברגע שבנו שניר התקדם לליגה הלאומית, ואפילו היום כשבנו בליגת העל אסור לו לבצע ביקורות, אפילו בליגה ב".

מלבד ניב שטייף, נראה שהמתמודדים הנוספים על העלייה הם טל זטלמן, דרור כהן ושגיא ברמן. לא ברור אם הוועדה המקצועית תסיר מישהו מהשופטים מסגל ליגת העל, למעט זיו אדלר שפורש משיפוט עקב גילו.

כמו כן, באיגוד מצפים לראות אם יושבת הראש, רונית תירוש, תעמוד בהתחייבויות הרבות שלה במהלך העונה. אחת מהן עליה הרבתה לדבר במהלך העונה היא הקמת סיירת של שופטי VAR שתהיה מורכבת רק מהטובים ביותר, בניגוד למה שקרה השנה שכל שופטי הסגל תפקדו כשופטי טלוויזיה. אמירה נוספת מעניינת שלה קשורה בהודעה שתשלח את כל שופטי הסגל וחברי הוועדה המקצועית לבדיקות פוליגרף בסוף העונה.

"יושבת הראש פיזרה הצהרות ואמירות רבות לתקשורת במהלך העונה, ואנחנו מחכים לראות אם יש להן בסיס", אמרו באיגוד. בנושא אחר, איגוד השופטים קבע לשופטי הסגל הבכיר כנס קיץ של יומיים בתחילת חודש אוגוסט (כפי שנעשה כל שנה), וכרגע לא ברור אם הוא יוכל לצאת לדרך עקב המצב הבריאותי.