אברטון עוקבת אחרי אוסאמה חלאילה

הסקאוטים התרשמו מחלוץ בני סכנין. גם מכבי חיפה עוקבת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.07.20 - 11:21
תחילת כתבה

20 שנה אחרי שעידן טל נחת באברטון, כדורגלן ישראלי נוסף עשוי להצטרף לקבוצה מליברפול - חלוצה של בני סכנין, אוסאמה חלאילה. למשפחתו של החלוץ נודע ששמו נקשר לקבוצה האנגלית, דבר שיצר התרגשות גדולה.

הסקאוטים של הקבוצה האנגלית, שעוקבים אחר כישרונות צעירים מכל רחבי העולם, סימנו את שמו של חלאילה ברשימת המועמדים שלהם, זאת לאחר שהתלהבו מיכולתו של החלוץ בן ה-22 בעונה האחרונה - 16 שערים בכל המסגרות. "הטופיז" שמו דגש על המהירות של חלאילה, היציאה מהמקום, היכולות הפיזיולוגיות וכן החדות מול השער.

את אברטון מוביל אחד המאמנים המעוטרים בכדורגל העולמי, קרלו אנצ'לוטי, ובמועדון שיחקו בעבר לא מעט חלוצים מפורסמים כמו רומלו לוקאקו, וויין רוני ויעקובו איגביני.

חלאילה, שמכוון לאירופה, כבר מחזיק בהצעה מפוגון שצ'צ'ין הפולנית, אך שואף להגיע לליגה בכירה יותר ולאחרונה נוצר חיבור עם הסוכן הצרפתי, ג'ונתן בן ברון, שהיה אחראי בעבר על ההעברה של עדן בן בסט לברסט הצרפתית.

בסכנין מתכוונים לדרוש דמי העברה על חלאילה, כמי שגדל במועדון והיה אחד מהברגים החשובים בעלייה העונה. המועדון נמצא בקשיים כלכליים ומכירתו של החלוץ צפויה לסייע לפתיחת העונה הקרובה, למרות שבהנהלה רוצים לראותו ממשיך.

במקביל, בסכנין אישרו כי קיימים גישושים מכיוונה של מכבי חיפה בכיוונו של חלאליה, אך טרם הוגשה הצעה רשמית. אם אכן יחל מו"מ, העולה החדשה לליגת העל תבקש לצרף בתמורה את קשר הירוקים, מוחמד אבו פאני.