שוער פלסטין, ראמי חמאדה: "תהיה חוויה לשחק נגד בית"ר ירושלים"

למרות המעבר לליגה הישראלית, חמאדה מאמין שימשיך בנבחרת: "אין חוק שימנע ממני"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.07.20 - 14:04
תחילת כתבה

מגמת נדידת הכדורגלנים מהליגה הפלסטינית לליגה הישראלית נמשכת. לפני מספר חודשים חתם בהפועל חדרה קפטן נבחרת פלסטין עבדאללה ג'אבר בצעד שעלול לעלות לו בהמשך דרכו בנבחרת וכעת שוער נבחרת פלסטין ראמי חמאדה על סף חתימה בקבוצה הבכירה במגזר בשני העשורים האחרונים, בני סכנין.

חמאדה, שגדל בשפרעם, רשם עונה אחת בקבוצת הנוער של מכבי נתניה והישג השיא שלו בכדורגל הישראלי הוא השתתפות בהדחה של מכבי תל אביב מגביע המדינה. הוא שימש כשוער המחליף של גולן אלקסלסי, רשם שלוש הופעות בסה"כ ושיתף פעולה עם ויקי כחלון ודודי תירם, עמו הוא שומר על קשר עד היום.

"אשמח לחתום בסכנין, זה מועדון גדול", אמר חמאדה, שרשם 22 הופעות במדי נבחרת פלסטין בראיון מיוחד לערוץ הספורט. למרות המעבר לישראל, הוא טוען כי אין סיבה שלא ימשיך במדים הלאומיים: "אין חוק שימנע ממני לשחק בנבחרת פלסטין. ייצגתי את הנבחרת, חוויתי הרבה חוויות. אני רוצה להמשיך בנבחרת".

חמאדה יגיע לסכנין עם רזומה מצוין מהליגה הפלסטינאית. הוא זכה פעמיים באליפות עם הילאל אל קודס והוסיף גם גביע. "היה לי טוב מאוד ברשות, היו לי הרבה הישגים, אבל החלטתי שאני רוצה לעשות צעד. היו לי הצעות גם מערב הסעודית, אבל זה קשה כשיש לי דרכון ישראלי. ברב המדינות אסור להחתים שוערים זרים, כמו בסין".

עוד לפני החתימה, השוער כבר יודע מה המשחק הכי חשוב בסכנין והוא מקווה שהעובדה שהוא משמש כשוער של נבחרת פלסטין, לא תגרום לשינוי ביחס מן הקהל: "אני מקווה שלא יתעסקו בדברים אחרים, רק בכדורגל. זאת חוויה לשחק נגד בית"ר ירושלים".