"אבוקסיס רוצה נבחרת. ביקשתי שיחליט תוך שבוע"

אסי רחמים, מנכ"ל ב"ש, הציב למאמן אולטימטום להודיע על עתידו במועדון, החיפושים אחר מחליף ימתינו עד החלטתו. הקבוצה מנסה להמנע מבוררות עם בכר: "ניפרד בכבוד"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.07.20 - 14:05
תחילת כתבה

אחרי הזכייה בגביע המדינה, מנכ''ל הפועל באר שבע, אסי רחמים התייחס לעתיד הצפוי לקבוצה מבירת הנגב. רחמים התייחס לעתידו של יוסי אבוקסיס, שמוגדר כאחד המועמדים המובילים לאמן את נבחרת ישראל, וכן, נגע גם בתכניותיה של הקבוצה לעונה הבאה.

אחרי הזכייה בגביע, לראשונה מאז 1997, רחמים לא חסך בהתלהבות מההישג האחרון:  "היה לי חשוב מאוד מבחינה האישית. ב-97 הייתי בהפועל אשקלון. פעם נוספת למרות עונה טובה שלי, בגמר לא הצלחתי. זה תסכול שאני סוחב שנים. עבורי זו זכייה ראשונה בתואר הזה וזה היה משמעותי מאוד. התקופה האחרונה הייתה מאוד טעונה, לכן היה חשוב לי לסמן וי".

רחמים הדגיש גם את החשיבות של ההישג עבור המועדון: "הזכייה הפיחה רוח חיים בקבוצה, כולם היו זקוקים לזה. הפן הכלכלי, ההשתתפות באירופה,  בכל חזית אותה נבחר, הגביע הזה הוא משמעותי מאוד".

אחרי עזיבתה של אלונה ברקת, הרבה סימני שאלה עלו בנוגע לניהול של המועדון, גם להיבט הזה התייחס המנכ''ל: "יש לנו צוות מנוסה וותיק שעובד איתנו בשנים האחרונות. אנחנו בעיקר מתעסקים עכשיו בפגרה הקצרה שיש לנו; בעוד פחות משבועיים חוזרים כבר להכנות לעונה הבאה ואלוף האלופים עוד שלושה שבועות. לצד זה, אנחנו צריכים להיערך גם לאירופה. אמנם הזמן קצר, אך אנחנו מסתכלים על המצב באופן חיובי".

כמובן מה שמטריד את הקבוצה יותר מכל כרגע, זה עתידו של יוסי אבוקסיס. המאמן שהגיע באמצע העונה במקום ברק בכר, הוא מהמועמדים הבולטים להתמנות למאמן נבחרת ישראל ורחמים שיתף פרטים מהשיחה שלו עם המאמן בנוגע לסוגייה: "ביקשתי מיוסי הבהרות בנושא והוא אמר לי שהוא רוצה לאמן את נבחרת ישראל זו השאיפה שלו. קיבלתי את הדברים. ברגע שמדובר בנבחרת לאומית לא צריך לעמוד בדרכו של מאמן ששואף ורוצה".

רחמים הוסיף, שמן הסתם ההתעסקות באיש על הקווים פוגעת מאוד בהכנה הגם ככה קצרה של הקבוצה, אבל אמר שבשלב זה מציאת מאמן חדש לא תקרה: "ביקשתי ממנו שהדברים ייעשו בצורה מהירה ככל שניתן. אני יודע שהוא לא הפוסק היחיד ושיש וועדת איתור, אבל יחד עם זאת, לנו יש את השאיפות שלנו, ההכנות שלנו בטווח זמן מאוד קצר ולכן ביקשתי שההחלטה הזו תיפול עד השבוע הבא. אני בטוח שההתאחדות רוצה להתחיל גם בהכנות שלהם לקראת המשימה שבפתח. עד אז לא נתעסק במינוי של מאמן אחר".

רחמים הדגיש שאם וכאשר הקבוצה תתחיל לתור אחר מאמן חדש, למנכ''ל יהיה יד בהחלטה. כמו כן, אמר שגם ברקת עוד מעורבת מאחורי הקלעים: "היא (ברקת) אמרה שהיא הבעלים והיא אכן הבעלים. היא תמיד תהיה רשת הביטחון של הקבוצה והיא לא תתן למועדון ללכת אחורה. כך היה וכך גם היום".

סאגה נוספת איתה מעוניינים לסיים בהפועל באר שבע, היא סביב הפיצויים לברק בכר, גם על כך התייחס רחמים: "כולנו תמימי דעים, כולל שיחה שלי נוספת עם דודו דהאן, שזה צריך להסתיים בצורה טובה. הוא עשה פה דברים טובים. מגיע לו שהקשר הזה יסתיים בצורה טובה ומכבדת. אנחנו מרגישים שנתנו את הבמה לברק והיו לנו שנים יפות מאוד יחד, עם תארים רבים ויכולת מצוינת. נעשה הכל כדי שזה יסתיים בצורה מכובדת כפי שברק והמועדון ראויים לכך". 

כמו כל קבוצות הליגה, גם הפועל באר שבע נפגעה מבחינה כלכלית מהתפשטות נגיף הקורונה. רחמים בירך על ההחלטה של משרד האוצר להעניק רשת ביטחון: "הישג חשוב מאוד שבלעדיו לא יכולנו לפתוח את עונת הכדורגל. כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה".

לצד ההכנסות מהמדינה שצריכים להחזיק את הקבוצה עם הראש מעל המים, בב"ש בונים גם על הכספים מבית"ר ירושלים, אשר טרם הגיעו: "אמורים להגיע בימים הקרובים כ-5 מיליון שקלים. הם ביקשו מאיתנו להמתין והסכמנו. כולנו חיים את המצב, שוחחנו שוב עם הנהלת בית''ר, שהבטיחה שהעניין יוסדר לגבי מיכאל אוחנה ודוד קלטינס לכספים שמגיעים".