סוגר מעגל: דודי טוויטו סיכם לעונה בב"ש

מגן מכבי פ"ת יחזור הביתה. הזרים לא ישחקו באלוף האלופים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.07.20 - 10:49
תחילת כתבה

רכש ראשון למחזיקת הגביע: הפועל באר שבע הודיעה היום (חמישי) כי דודי טוויטו, מגן מכבי פ"ת מהליגה הלאומית, סיכם את תנאיו בקבוצה ויחתום רשמית על החוזה בכפוף לבדיקות רפואיות. טוויטו בן ה-26, שגדל בב"ש, חוזר אליה אחרי סיבוב בארבע קבוצות שונות: מכבי פתח תקווה (בשתי קדנציות שונות), מכבי שעריים, הפועל עפולה ומכבי נתניה. למגן השמאלי יש שתי זכיות בגביע הטוטו של הליגה הלאומית, וחמש הופעות בנבחרת עד גיל 21.

בהפועל ב"ש ממתינים להחלטת ועדת האיתור אם למנות את יוסי אבוקסיס למאמן נבחרת ישראל כדי שיוכלו לעלות הילוך בכל מה שקשור למינוי מאמן חדש' אבל כבר מאחורי הקלעים מכין אליניב ברדה את הקרקע. המנהל המקצועי המיועד נפגש עם שחקנים, מחפש זרים ואף מקדם אפשרות במסגרת התקציב להתחזק בכמה צעירים כמו המגן השמאלי, אופק נדיר מהפועל עפולה, שצפוי לחתום אחרי שחרורו של אורן ביטון. שון גולדברג צפוי להישאר בסגל.

בינתיים, וללא קשר למאמן הבא, במועדון קיבלו החליטו לעלות למשחק אלוף האלופים ללא ז'וסוואה ואלטון אקולטסה שהתבקשו להגיע לארץ רק ב-2.8. "מדובר בשחקנים שלא ראו את המשפחות שלהם זמן רב, ולא יכולנו לבקש מהם לחזור קודם גם במחיר ולא יעמדו לרשותנו במשחק הזה", הסבירו במועדון. ב"ש זכתה פעמיים בתואר אלוף האלופים. המשמעות היא ששני השחקנים יוכלו לחזור להתאמן עם הקבוצה רק ב-16.8 קצת פחות משבוע לפני המשחק הראשון באירופה, אם יתקיים בכלל, בגלל הצורך בבידוד.

חלק מהאוהדים ששמעו שיוסי אבוקסיס פנה למנכ"ל אסי רחמים וביקש את הרשות לעבור לנבחרת ישראל אם יוחלט להחתימו ולא להישאר לב"ש, לא אהבו את הבקשה של המאמן. מצד שני, חלק אחר בקהל אמר שקשה לסרב למשרת המאמן הלאומי. התחושה בב"ש היא שגם אם אבוקסיס לא ימונה למאמן הלאומי, לא ברור אם ימשיך בנגב על אף חוזהו.

רחמים סיפר אתמול כי שוחח עם דודו דהאן סוכנו של ברק בכר בתקווה לסיים את הסאגה בין הצדדים על הצד הטוב ביותר, אבל כרגע הפערים גבוהים ועל פי גורמים במועדון הדרך לבוררות נסללה. אם בימים הקרובים לא יימצא פתרון, ייחל ההליך המשפטי בין מי שהוביל את ב"ש לשלוש אליפויות רצופות לבין המועדון.

בימים הקרובים ינסו להגיע עם שחקנים שטרם חתמו על קיצוץ לעונה הבאה. העברת הכספים מצד משרד האוצר לכדורגל תגרום לכך שאלה שטרם חתמו על קיצוץ, לא יסכימו להפחית יותר מ-30 אחוזים, בעוד אלו שהסכימו עשויים לבקש להחזיר להם את ההפרש, אם הסכימו לקיצוץ רחב יותר.