בית''ר ירושלים: מחלוקת בין חוגג לשחקנים. "לא נקצץ בשכר"

סגל הקבוצה יקווה להגיע להסדר. שוב אוהדים הגיעו לביתו של רוני לוי

תומר לוי
תומר לוי  19.07.20 - 06:52
תחילת כתבה

בית''ר ירושלים תפתח היום (ראשון) את אימוניה בבית וגן עם רוני לוי כמאמן ועם שלושה זרים שנשארו בארץ - דיוגו ורדסקה, לוי גארסיה (שעדיין פצוע) ועלי מוחמד. רועי פדידה ועוזיאל פרדו שהיו מושאלים יחלו את העונה עם הקבוצה.

על אף התחושות החיוביות סביב החזרה לאימונים, בקבוצה עסוקים מאוד בנושא הקיצוץ אותו סגר משה חוגג מול ארגון השחקנים ללא ידיעת שחקני בית''ר. כפי שפרסמנו לראשונה באתר, המהלך הזה עורר כעס גדול בקרב השחקנים, במיוחד אלו שמרוויחים מעל 40 אלף שקלים ברוטו ולא מוכנים לחתום על קיצוץ של כ-40 אחוזים.

בעבר חוגג סגר כבר על קיצוץ של 25 אחוזים מול השחקנים, דבר עליו חתמו באופן רשמי. אבל כעת, לאחר המתווה שסגר, השחקנים יבקשו הבהרות כבר היום ולא צפויים להסכים לו. בשני הצדדים מקווים להגיע להבנה סביב הסוגייה הזו. יוסי בניון מופקד על העניין ומשמש כמתווך בין חוגג לשחקנים, שעשויים להסכים ל-30 אחוזי קיצוץ, אך לא מעבר.

הקיצוץ הנוסף שמסתמן, יגיע גם לצוות המקצועי ולרוני לוי, אשר יתבקשו גם הם להפחית משכרם. בבית''ר אמרו: "הקיצוץ שנעשה בביתר יהיה הנמוך מבין הקבוצות הגדולות. מדובר ב-30 אחוזים באופן יחסי לכמה שהשחקנים מרוויחים, כפי שהורה משרד האוצר".

לצד השיחות על הקיצוץ, גם אתמול, בפעם הרביעית מתוך שבוע, שוב הגיעו אוהדי הקבוצה אל מחוץ לביתו של המאמן. האוהדים שהגיעו הבהירו שלא יוותרו כל עוד רוני על הקווים. האוהדים ניסו להסביר את המהלך הלא ראוי: "ההחלטה נעשתה בלית ברירה ולא ניתן שנסבול עוד עונה אפורה. חוגג צריך להבין שהיה עדיף להפסיד מיליון וחצי על פיטורים מאשר להפסיד עונה שלמה ותקציב של 35 מיליון".

בעניין אחר, קבוצה של אוהדי בית"ר פעם נוספת הפגינו מול ביתו של רוני לוי והמשיכו לנסות להעביר את המסר שהם מעוניים לראות את המאמן עוזב את המועדון.