מעלה הילוך: מכבי תל אביב הגישה הצעות לגולסה וייני

האלופה פתחה במגעים רשמיים להשארת הקשר והקפטן, שסיימו חוזה בסיום העונה. איתי שכטר, שגם הוא ללא הסכם, טרם זכה להצעה חדשה. וגם: על עתידם של מיכה ואצילי

תומר לוי
תומר לוי  21.07.20 - 17:49
תחילת כתבה

כשבועיים בלבד אחרי שקיימה את משחקה האחרון בעונת 2019/20, מכבי תל אביב שבה הבוקר (שלישי) לפעילות על הדשא ופתחה את אימוניה לקראת המשימות החדשות שעל הפרק. מאוחר יותר, היא גם העלתה הילוך בניסיון לשמור על השלד הקיים.

אייל גולסה ושרן ייני - שעדיין לא מחזיקים בחוזה לעונה הבאה - לא נכחו באימון הפתיחה. בהמשך היום, סוכנם של הקשר המצטיין והקפטן, רונן קצב, זכה לפנייה מצד המועדון ואיתה הצעות לחתום על חוזה חדש. מנגד, איתי שכטר, שגם הוא סיים חוזה בסיום העונה שזה עתה הסתיימה, טרם קיבל הצעה להסכם חדש.

בחזרה לפתיחת ההכנות. האלופה, כידוע, עדיין לא מינתה מאמן במקומו של ולדימיר איביץ', ואת הימים הקרובים ינהלו שלושה: אורי דוד, מאמן קבוצת נערים א' במועדון בימים כתיקונם, יעביר את האימונים, בזמן שפטריק ואן לוון יפקח על הנעשה מקרוב; יוסי זיגדון יהיה אמון על החזרת השחקנים לכושר.

למעשה, ייתכן מאוד כי האחריות של השלושה תימשך מעבר לכמה ימים, ולא מן הנמנע שהם אף ינהלו את המשחקים הראשונים של העונה במסגרת "אלוף האלופים" בתחילת חודש אוגוסט. זאת, בעקבות הערכות כי הצהובים טרם החתימו מאמן זר חדש, שבכל מקרה יצטרך להיכנס לבידוד של שבועיים ברגע שינחת בישראל.

שחקני מכבי ת"א התבקשו להגיע לקריית שלום בשעת בוקר מוקדמת - 07:30, ליתר דיוק - אבל הסגל היה מצומצם מאוד. ראשית, דור מיכה ועומר אצילי (שמחזיקים בחוזה) עדיין לא קיבלו אישור לשוב לפעילות וטרם התאמנו עם הקבוצה. ג'ק אנגלידיס, נציגו של הבעלים מיץ' גולדהאר, הוא זה שנמצא בקשר עם השניים, וההערכה היא כי עד סוף השבוע יתבהר עתידם של שני המעורבים בפרשת הקטינות. "אעשה הכל על מנת שהם יהיו על כר הדשא במהרה", אמר סוכנם של השניים רונן קצב. במקביל, אוהדי הקבוצה תכננו לקיים מפגן תמיכה בשניים, אך החליטו לא להוציא את התכנית לפועל.

"אנו שמחים לראות את התמיכה בהחזרת שני השחקנים לקבוצה", נמסר בהודעת האוהדים, "אנו סומכים את ידי ראשי המועדון ובראשם מיץ' גולדהאר, שרוצים בהצלחת הקבוצה. לכן הוחלט שלאור התמיכה הציבורית בשחקנים אין צורך לקיים בשלב זה הפגנת תמיכה מכובדת זאת או אחרת".

"לאחר שהבנו שתמיכה כזאת בשלב קריטי בו מחכים לאישורים המשפטיים, עלולה להיות מנוצלת על ידי גורמים אינטרסנטים נגד קהל אוהדי מכבי כדי לגרום לכאוס ושסע בתוך המועדון המצליח והמפואר ביותר בארץ. כולנו סמוכים ובטוחים ששני השחקנים יקבלו את האישור לחזור לסגל הקבוצה ולהכנותיה לעונה הבאה".

מבחינת מצבת הזרים, ז'איר אמאדור נמצא בצרפת ולא צפוי לחזור לסגל, כמו גם אורוש ניקוליץ' ואנדרה ג'ראלדש שסיים את תקופת ההשאלה. לעומתם, אנדראס יאניוטיס ואנריק סאבוריט יופיעו לאימון. גם המושאלים בעונה החולפת - מתן בלטקסה, עדן קארצב ועידו שחר - יתחילו את האימונים עם מכבי. דניאל פרץ יחבור לסגל ביום חמישי, אחרי שייצא מבידוד.