מכבי יצרה קשר עם שכטר, הצעה תוגש בקרוב

החלוץ יישאר בצהוב? גם טל בן חיים קיבל הצעה ל-3 שנים. וגם: על הבעיות בבניית הקבוצה

תומר לוי
תומר לוי  23.07.20 - 14:36
תחילת כתבה

פחות מחודש לתחילת העונה הבאה, וההכנות של מכבי תל אביב עדיין נמצאות ב"הולד": הקבוצה אמנם חזרה להתאמן, אך זה בסגל חסר מאוד, וכשעדיין לא נמצאה הדמות המקצועית שתוביל את הקבוצה. פטריק ואן לוון הוא זה שמנהל את האימונים, יחד עם אורי דוד, וייתכן מאוד שהוא גם יהיה זה שיעמוד על הקווים במשחק אלוף האלופים, ובמוקדמות ליגת האלופות. מאמנים שהוזכרו כמועמדים, דוגמת איוון יובאנוביץ' או יורגוס דוניס, ככל הנראה לא ממהרים להגיע לישראל בשלב הזה.

מי שעשוי לעשות קאמבק לקריית שלום הוא החלוץ טל בן חיים. כפי שפורסם בערוץ הספורט, מכבי ת"א הגישה הצעה לחוזה של 3 שנים לאקס, שנמכר לפני 4 שנים לספרטה פראג. עם זאת, בשל העובדה כי בן חיים סבל בעיקר מפציעות בתקופתו בצ'כיה, הצהובים הכניסו בהסכם סעיף שמתנה את אורך החוזה בכך שהוא ישחק לפחות ב-70% ממשחקי הקבוצה בכל עונה. במועדון יצרו קשר גם עם החלוץ איתי שכטר, והצעה חדשה כלפיו תוגש בקרוב.

מעבר לעניין המאמן שעדיין נמצא בסימן שאלה, גם מצב סגל השחקנים, כאמור, בעייתי. הקבוצה מתאמנת נכון לעכשיו עם שני שחקנים זרים בלבד: אנריק סאבוריט ואנדראס יאניוטיס, השוער, שבמידה וניתן היה לשחרר אותו - הוא כנראה היה משוחרר. אייל גולסה ושרן ייני עדיין לא מתאמנים. אמש, עזב גם המגן אנדרה ג'ראלדש, מי שנחשב לאחד ממצטייני העונה שעברה, את הארץ והוא צפוי שלא לחזור. היום הוא נפרד בחשבון הטוויטר שלו

עוד בנושא החיזוק, במכבי מחפשים שחקנים חופשיים, ואחד המועמדים שהוזכרו הוא קשר הנבחרת בירם כיאל. כיאל סיים חוזה בברייטון, וכרגע אינו שייך לקבוצה, אבל מחזיק במקביל בהצעות מגרמניה, טורקיה ומליגת המשנה האנגלית. לאור כל זאת, קשה להאמין כי ינחת דווקא בקרית שלום.

כמו כן, עדיין לא התקבלה החלטה באשר לדור מיכה ועומר אצילי. השניים צפויים לחכות עד לתחילת שבוע הבא על מנת לקבל הבהרות מהמועדון, ובהחלט ייתכן כי במידה ולא יזומנו לאימונים - ינקטו בצעדים משפטיים. "אי אפשר להשאיר אותם באוויר", אמרו בסביבתם, "יש להם חוזים, הם רוצים לחזור וזו הפרנסה שלהם. אי אפשר פשוט להתעלם מהם". גם ברמה הפיננסית העסק עדיין לא ברור, הצהובים עדיין לא הגישו את התקציב ולא בישרו לשחקנים על גובה הקיצוץ שיידרשו אליו - קיצוץ שככל הנראה, יעמוד על כ-40% לערך.