הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוקחים את הזמן: טרם פורסם סגל השופטים

סימני שאלה לגבי עונת 2020/21, ביקורת כלפי רונית תירוש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.07.20 - 13:53
תחילת כתבה

עוד פחות משבועיים תיפתח עונת המשחקים הקרובה, אך נראה שלאיגוד השופטים הזמן לא דוחק ועבודת הפגרה מתבצעת בעצלתיים. עד לרגע זה עדיין לא פורסמו סגלי השופטים לעונת 2020/21, עובדה שגורמת למתח רב בקרב שופטי הליגות הנמוכות. "עבדנו כל כך קשה במהלך העונה ועכשיו הוועדה לוקחת את הזמן", אמר אחד מהם.

היום (ראשון) צפויה להתקיים וועדה מקצועית, בסופה יש להניח שיפורסמו ההחלטות לגבי הירידות ועליות מליגת העל והליגה הלאומית. המועמדים המרכזיים להעלות ליגה, כפי שכבר פורסם בערוץ הספורט, הם ניב שטייף (בנו של מנהל פרויקט ה-VAR והמבקר הבינלאומי שמואל שטייף), טל זטלמן, דרור כהן ושגיא ברמן. לגבי יורדים מליגת העל, נראה שלמרות העונה הקשה שעברה על שופטי הכדורגל והטענות הרבות שהיו כנגד איכות השיפוט במהלך העונה, הוועדה תיבחר שלא לגרוע אף שופט מהסגל הבכיר.

בכלל באיגוד השופטים יש ביקורת רבה כלפי יושבת הראש רונית תירוש, שבמהלך העונה פיזרה הצהרות רבות בדבר רצונה לרענן את סגל השופטים, להקים סיירת VAR ולשלוח את כל שופטי הכדורגל לפוליגרף. "כרגע לכל ההצהרות האלה אין כיסוי, כדאי שמישהו יתעורר והיא תבין שאי אפשר לפזר הצהרות ובסוף לחשוב שכולם ישכחו", אמר גורם באיגוד.