הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זעזוע בפתח: רונית תירוש תסיים את תפקידה

הערכה - יו"ר איגוד השופטים תועזב. הסיבה: עימות עם טפר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.08.20 - 11:35
תחילת כתבה

אחרי שנה וחצי בלב בתפקיד, בהתאחדות לכדורגל מעריכים שיושבת ראש איגוד השופטים, רונית תירוש, תסיים בקרוב את תפקידה. הסיבה: עימות מילולי חריף עם מנכ"ל האיגוד, יריב טפר, בישיבת ההנהלה האחרונה - במהלכה, על פי גורמים באיגוד, ניסתה תירוש לקבל החלטות אחרות משנקבעו על ידי הוועדה המקצועית, בניגוד לתקנון איגוד השופטים ולהמלצת היועץ המשפטי.

תירוש, לטענת גורמים באיגוד, התעלמה ממסגרת התקציב שהוגדרה על ידי ההתאחדות לנוכח המצב הכלכלי הקשה בתקופת הקורונה. דברים אלו מצטרפים לכעס רב שקיים בהתאחדות לכדורגל כנגד תירוש, נוכח הראיונות בתקשורת בהם הצהירה שתשלח את כל השופטים לפוליגרף בסוף העונה ופגעה באמון השופטים.

"או טפר או תירוש, רק אחד יכול להישאר", הבהירו הבוקר באיגוד השופטים והביאו את אורן חסון לנסות ולפתור את הפלונטר שנוצר. יו"ר ההתאחדות צפוי לזמן את השניים לפגישה, שלאחריה יוחלט על המשך הדרך אם בכלל.

בינתיים באיגוד, הבלאגן חוגג. חוזי כל בעלי התפקידים מסתיים בסוף כל עונה ומתחדש בראשון לאוגוסט. נכון לעכשיו, כשהפעילות המקצועית החלה, אין לאף גורם בוועדות השונות חוזה ולמעשה עובדים בניגוד לחוק המדינה עם חוזה העסקה. לא נקבע תאריך למבחן כושר, תאריך למבחן חוקה ולא נקבעה ישיבת הנהלה שתאשר את בעלי התפקידים ותוכנית העבודה לעונה הבאה.

תירוש וההתאחדות לכדורגל סירבו להגיב, תגובת טפר תובא לכשתתקבל.