הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אופ"א דרשה: השופטים הבינלאומיים נבדקו

וגם: משבץ ליגות א' וב' יפוטר? פרינץ אמר: "מקווה להמשיך"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.08.20 - 10:47
(getty Images)
(getty Images)
תחילת כתבה

השופטים והקוונים הבינלאומיים של ישראל עברו בדיקת קורונה במדיקל סנטר בהרצליה. ההחלטה הגיעה בעקבות ההנחיות החדשות של אופ"א וכחלק מהפרוטוקול החדש לקראת שיבוצם במשחקי מוקדמות ליגת האלופות, הליגה האירופית וטורנירי הנבחרות הקרובים. להתאחדות לכדורגל ולאיגוד השופטים לא היה יד במיקום הבדיקות ואלו נעשו בהרצליה בעקבות הנחיות מצד אופ"א.

על פי ההנחיות, השופטים יבצעו שלוש בדיקות קורונה: האחת שבועיים לפני משחק, השנייה שלושה ימים לפני יציאתם לחו"ל והשלישית לכשיחזרו ארצה. אם יימצא שופט או קוון מאומת, אופ"א לא תטיס שופט אחר - אלא תשתמש בשופט מקומי. זו הפעם הראשונה שייתכן מצב ששופט מקומי ינהל משחק של קבוצה או נבחרת מקומית במסגרת רשמית.

באיגוד השופטים מחכים לשמוע מה ההחלטה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, והאם הצליח לפתור את הפלונטר בין יושבת ראש האיגוד, רונית תירוש, לבין המנכ"ל יריב טפר. באיגוד תומכים במנכ"ל וטוענים כי היה ניסיון לעשות דברים שלא על פי התקנון והמנכ"ל לא יכול היה לעבור על כך לסדר היום, דבר שהוביל לפיצוץ בין השניים.

מי שעוד נפגע מרונית תירוש, הוא אבי פרינץ, משבץ שופטי ליגה א' וב'. פרינץ טוען שנאמר לו על ידי תירוש שבשל בעיה תקציבית, הוא עשוי לעזוב את תפקידו. "אני מאוד מקווה להמשיך, אני רואה בעבודה הזו סוג של שליחות ויש עוד פירות לקצור", אמר פרינץ המאוכזב.