דילמת אצילי: בבית"ר עדיין מתלבטים באשר לעסקה

חוגג עדיין לא הכריע באשר להחתמת השחקן, ששוחרר ממכבי ת"א עקב החשדות. המכשול האחרון: המשמעות התדמיתית של העסקה. בבית"ר שואפים שדגני יוכל לשחק נגד הפועל

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.08.20 - 15:43

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בית"ר ירושלים נערכת למשחק גביע הטוטו מחר (שלישי) נגד הפועל תל אביב. בצל ההכנות למפגש הפיקנטי, במועדון ובסביבתו עוסקים בעסקת צירופו של עומר אצילי. כזכור, משה חוגג היה מראשוני בעלי הבית שהבהיר לקרוביו כי הוא לא מתכוון לפנות לקשר שסיים את דרכו במכבי תל אביב בעקבות פרשיית הקטינות.

בימים האחרונים חוגג שינה את קו המחשבה ובשיחות עם גורמים במועדון הוא נשמע מעט סלחן יותר. בכל מקרה הוא לא ממהר לסגור את העסקה ומתייעץ עם קרוביו, שכן הוא מבין שיש לפעולה גם משמעות תדמיתית. עם זאת, במועדון הודו: "קבלת ההחלטה בנוגע לאצילי לא קלה. עסקת עלי מוחמד שעשתה רעש, מבחינת החלטה הייתה קלה יותר".

ע"פי הרשתות החברתיות ניכר כי רוב אוהדי בית"ר ירושלים תומך בהבאתו של הקשר שכבר לבש בעבר את מדי המועדון. לאור כל התנאים הסביבתיים, ההערכה היא שבקרוב אצילי יצטרף לבית"ר. במידה ועידן ורד יסכם באפועל ניקוסיה הקפריסאית, המהלך יצא לפועל במהירות.

ובחזרה למפגש הפיקנטי עם האדומים: רוני לוי צפוי להעניק מנוחה מחר לרוב ההרכב שפתח בשבת נגד בני יהודה. בין השחקנים שינוחו נמצאים אופיר קריאף, אורי מגבו, עידן ורד ותמיר עדי. במקביל במועדון נמצאים בשיחות מול הבקרה על מנת להעביר את שחקני הרכש.

אוראל דגני שעד לאחרונה שימש כקפטן הפועל תל אביב, תורגל בהרכב לקראת המפגש מחר. אורן ביטון צפוי לרשום גם הוא הופעת הבכורה. המגן שהגיע מהפועל באר שבע ישחק עם החולצה מספר 3, עמה שיחק המגן, מקס גרצ'קין שטס לאוקראינה לאחר שחתם בזוריה לוגנסק.

החלוץ הסורינמי, גליאופילו האסלביינק צפוי לקבל דקות ראשונות. לוי גארסיה שלא מתאמן זכר לפציעה במשחק נגד בני יהודה. יעבור ביום רביעי צילום על מנת לאבחן את חומרת הפציעה בשריר הירך האחורי. בתוך כך, שמו של דור מלול עלה במועדון כאפשרות לחיזוק במקום אנטואן קונט שצפוי להימכר. המגן של הפועל חיפה נמצא במאבק בנוגע לקיצוץ מול קבוצתו.

המאמן רוני לוי אמר לקראת המשחק: "היתה לנו פגרה קצרה, וחזרנו לעניינים. זה משחק חשוב מאוד מבחינתנו, אנחנו רוצים לנצח כדי לשמור על הסיכויים לעבור שלב. היריבות עם הפועל חשובה מאוד למועדון ולקהל, נעשה את המקסימום כדי לנצח". עלי מוחמד הוסיף: "כיף לחזור. אנחנו מחכים למשחק נגד הפועל תל אביב, זה כמו דרבי, אפילו שזה משחק פחות חשוב. נקווה לנצח אותם".

מעבר לכך, היום נקבע בהגרלת הליגה האירופית כי בית"ר תתארח ב-27/8 אצל טאוטה דורס הגאורגית במסגרת הסיבוב הראשון של המפעל.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן; שי קונסטנטין, דיוגו ורדסקה, אוראל דגני (אופיר קריאף), אורן ביטון (אורי מגבו); עלי מוחמד, דן איינבינדר, חנן ממן; אלירן עטר, לירן רוטמן ושלומי אזולאי.