"כבוד גדול": שרון תמם נבחרה לארגון ה-ECA

מנכ"לית מכבי ת"א תיקח חלק בדירקטוריון המועדונים האירופי

תומר לוי
תומר לוי  11.09.20 - 10:00
תחילת כתבה

עוד לא ברור אם מכבי תל אביב אכן תשחק בשלב בתים אירופי, אבל לפחות בתחום אחד היא הפכה היום (שישי) לחלק מהקבוצות הגדולות ביבשת: שרון תמם, המנכ"לית בפועל של המועדון ומי שהפכה לאחת הדמויות המשפיעות בו בשנים האחרונות, נבחרה לדירקטוריון ארגון המועדונים האירופי (ECA) באסיפה הכללית האחרונה.

תמם אמרה לאחר ההחלטה: "זהו כבוד גדול לקבל את תמיכת המועדונים ולייצג אותם. זהו הדירקטוריון בו מתקבלות החלטות המשפיעות על היבטים רבים בכדורגל האירופי, ובכוונתי לייצג לא רק את מכבי ת"א, אלא גם את הכדורגל הישראלי. מטרתי היא להשמיע את קולם של מועדונים כמו מכבי, ולהגן עד כמה שניתן על האינטרסים של מועדונים המשתתפים במפעלים אלה".

ה-ECA הוא הגוף שמייצג את מועדוני הכדורגל באירופה, כמו גם היחיד שמוכר ע"י אופ"א. הדירקטוריון, בו חברה גם מכבי, מורכב מ-24 חברים מטעם קבוצות שונות, ומעורב בין היתר בהחלטות הנוגעות למפעלי המועדונים השונים במסגרות אירופיות. מי שמשמש כיו"ר הדירקטוריון הוא אנדראה אניילי, נשיאה של יובנטוס. כמו כן, בארגון חברים מועדונים דוגמת ריאל מדריד, ברצלונה ואתלטיקו מדריד מספרד, באיירן מינכן ובורוסיה דורטמונד מגרמניה, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי מאנגליה, אייאקס מהולנד ועוד ועוד.

תמם נכנסת לנעליה של איתמר צ'יזיק, שהיה הראשון לשמש בתפקיד כשהיה מנכ"ל מכבי חיפה, בתקופה בה היו חברים שם 15 מועדונים בלבד. צ'יזיק אמר לאחר ההחלטה על תמם: "שום החלטה באופ"א לא מתקבלת בלי אישור ה-ECA. הגוף מנהל את כל מה שקשור למועדונים באירופה, כאשר אופ"א עובדת מול ההתאחדויות".