דוניס רוצה שינוי: המאמן שוקל 3 בלמים נגד ברסט

מכבי ת"א מתכוננת למשחק החשוב ברביעי: "יש משימה, והיא מעל הכל". היווני שוקל לחזק את ההגנה, ריקן בספק בשל רגישות. במועדון נערכים לארח את זלצבורג מחוץ לישראל

תומר לוי
תומר לוי  14.09.20 - 07:45
תחילת כתבה

למרות פתיחת עונה בינונית, מכבי תל אביב חייבת להמשיך קדימה: כבר ביום רביעי, מצפה לה אחד המשחקים החשובים של המועדון בשנים האחרונות - כאשר דינמו ברסט תגיע לבלומפילד, במסגרת הסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות. המשמעות ברורה: ניצחון - והצהובים יחזרו, לראשונה מזה שלוש שנים, להופעה בשלב בתים אירופי (בין אם זו תהיה ליגת האלופות או הליגה האירופית).

לאור האירוע הגדול העומד בפניהם, אצל הצהובים היו עסוקים בעיקר בהרגעת הרוחות לקראת המשחק בעוד יומיים. "יש משימה חשובה והיא מעל הכל", אמרו בקבוצה, "זהו משחק אחד שיכול לשנות את כל המומנטום שאנחנו נמצאים בו".

גם יורגוס דוניס יתעלה לגודל השעה, ככל הנראה, ויסיק את המסקנות המתבקשות מההופעה ההגנתית המעט חלשה בשבת נגד בני יהודה (המשחק שהסתיים ב-2:2): בין היתר, הוא שוקל לעבור למערך של שלושה בלמים וחמישה שחקני הגנה בסה"כ. אנריק סאבוריט, אחרי המנוחה, צפוי יחזור ל-11, וכך גם אייל גולסה (שיפתח בהרכב לראשונה העונה), וכמו כן נמצאים על הפרק המחליפים שהוכיחו את עצמם נגד הכתומים: מאור קנדיל, דן ביטון ואיתי שכטר. אבי ריקן סובל מרגישות בשריר הירך האחורי, ונמצא בספק.

אבל במכבי ת"א מודעים לכך שלניצחון מול ברסט יש משמעות, לא רק מוראלית ומקצועית, אלא גם כלכלית: במידה ותעבור שלב, היא תוכל לקדם מאוד את הבאת הבלם והחלוץ הזר, עליהם עומלים במועדון כבר זמן רב, על מנת שיוכלו לשחק לפחות באחד משני המשחקים נגד רד בול זלצבורג בפלייאוף. גם שאלת ערן זהבי תוכרע ככל הנראה אחרי ההתמודדות מול הבלארוסים.

במקביל, כמו כל הכדורגל הישראלי, גם מכבי ממתינה להחלטת משרד הבריאות באשר לשאלה - האם יוחרג הכדורגל הישראלי מהסגר, עליו הוחלט אתמול? במידה והתשובה תהיה שלילית, במועדון אף נערכים לאפשרות ששני המשחקים בשלב הפלייאוף נגד זלצבורג ישוחקו מחוץ לישראל. ההכרעות, כאמור, אמורות להתקבל היום - ואז גם במועדון צפויים להחליט.