הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עד להודעה חדשה: הספורט הישראלי הושבת בשל הסגר

בעקבות החלטת קבינט הקורונה על סגר מלא: משחקי שתי הליגות המקצועניות בכדורגל יידחו, גם המשך משחקי גביע ווינר בסכנה. המשתתפות במפעלים האירופיים תוחרגנה

תומר לוי ומוטי פשכצקי  24.09.20 - 12:41

סופית: הספורט הישראלי המקצועני ייעצר, לפחות לתקופה הקרובה. בעקבות החלטת קבינט הקורונה הבוקר (חמישי) על סגר מלא, גם הכדורגל והכדורסל הישראלי ישבתו מפעילות. המשמעות: משחקי ליגת העל בכדורגל, שנועדו לשבת הקרובה יידחו למועד בלתי ידוע, וכך גם משחקי גביע ווינר בכדורסל שנותרו (כולל משחקה של מכבי תל אביב). פרק הזמן - נכון לעכשיו שבועיים, אך הוא עם אופציה להארכה.

בהתאחדות ובמנהלת קיימת אופטימיות כי הפעילות הבינלאומית לא תפסק, אך זאת בהנחה שנתב"ג לא ייסגר. "מאמינים שתהיה ועדת חריגים, נשב על משרד הבריאות חזק בלי הפסקה ומאמין שנצליח", סיפר גורם בכיר במנהלת.

המשמעות היא שהמחזורים 3 ו-4 בליגת העל ידחו, כולל משחק העונה הראשון בין מכבי חיפה למכבי ת"א שאמור להתקיים בתחילת אוקטובר. לאחר מכן, צפויה פגרת נבחרות, שבה ישראל אמורה לשחק מול סקוטלנד במסגרת חצי פלייאוף היורו (8.10) ולאחר מכן לקיים שני משחקים במסגרת ליגת האומות, מול צ'כיה (11.10 בבית) וסלובקיה (14.10, בחוץ).

עקב המצב, איגוד השופטים הודיע היום לכל בעלי התפקידים כולל שופטים ועוזרי שופטים בכל הליגות המקצועניות והלא מקצועניות על הסכמתם לקבל את בקשת הוועד של השופטים וההסתדרות ולהוציאם לחל"ת.

ההחלטה תקפה לכל ענפי הספורט, כאשר כתבנו רועי כהן מוסיף כי הכדורסל הישראלי דחה את פעילות משחקי גביע ווינר ב-16 ימים נוספים. שר הספורט חילי טרופר מנהל קשר ישיר עם משרד הבריאות על מנת לאשר להפועל ירושלים להמריא לפיינל 8 באתונה לקראת בוגרוס (30.9). מכבי ת"א אמורה לפתוח את עונת היורוליג בשבוע הבא מול אלבה ברלין (1.10) בבית.

ראשי הכדורגל קיבלו את ההחלטה בהבנה. "גם בשעה מורכבת, מאתגרת ועם הרבה סימני שאלה, ממשלת ישראל ידעה לייצר פתרון שהציל את הכדורגל הישראלי ברמה הבין-לאומית. ההתאחדות לכדורגל מצאה אוזן קשבת והבנה גדולה מצד ממשלת ישראל, שחרף הסגר רחב ההיקף החליטה להחריג את הקבוצות המשתתפות במסגרות האירופיות, הן למשחקים והן לאימונים מלאים, וכמובן את נבחרות ישראל – הבוגרת, נבחרת הנשים והנבחרת הצעירה. הובטח לנו על ידי משרד התרבות והספורט וראשי מערכת הבריאות, כי כל הפעילות הבין-לאומית, ובכלל זה הגעת קבוצות, נבחרות וצוותי שיפוט לארץ תתאפשר. הנוכחות שלנו בזירה האירופית, ההשתתפות במפעלים ברמת הקבוצות והנבחרות, קריטית לעתיד הכדורגל הישראלי ולמעמדו", מסר יו"ר ההתאחדות אורן חסון.

יו"ר המנהלת ארז כלפון אמר: "אנו מקבלים ומכבדים את החלטת ממשלת ישראל וראשית מאחלים לכל עם ישראל בריאות מלאה. פעילות הליגות המקצועניות הופסקה באופן זמני. אנו נמצאים בשיחות רצופות עם משרדי הממשלה על מנת לאפשר פעילות אימונים במתכונת מיוחדת בתקופת הסגר. הקבוצות התבקשו להכין תוכניות אימונים לשחקנים למקרה בו הם יתאמנו באופן עצמאי (אימונים מהבית, או בסביבת הבית בכל מתכונת אחרת כפי שתאושר לאזרחי ישראל על ידי משרד הבריאות) וזאת על מנת לקצר את זמן החזרה למשחקים ולהמשך פעילות העונה. מנהלת הליגות תדע לתת את הפתרונות והתרופות להמשך פעילות הליגות על מנת לחדש את המשחקים ולסיים את העונה באופן ספורטיבי בדיוק כפי שנעשה בעונת המשחקים הקודמת".