50 מיליון בארבע שנים: האקזיטים של אשדוד

מאוחנה וזריהן עד אווסו ואלאבי. סיכום ביניים של המכירות

גיל לוין
גיל לוין  25.09.20 - 11:15
תחילת כתבה

יש מספר מועדונים בליגה שלנו שמצליחים לזהות כישרונות זרים ולהביא אותם לישראל, ומעט מדי מועדונים שמצליחים לגדל כישרונות כאלו בעצמם. בשפה המקצועית הם מכונים "מועדוני פיתוח" - כאלה שהבינו שמקומם הוא לייצר שחקנים למועדונים גדולים יותר, ולהרוויח כסף כדי לבנות את הכוכבים הבאים ברשימה.

במ.ס אשדוד יודעים לעשות את שניהם ובעיקר, להרוויח על זה הרבה מאוד כסף. כמה? למעלה מ-50 מיליון שקלים, בעשרה אקזיטים, תוך ארבע שנים בלבד. הרשימה המלאה והמפורטת עם כל המספרים בפנים. תכינו מחשבון.

הנכס: מיכאל אוחנה
התשואה: את הרשימה פותח מיכאל אוחנה שגדל במחלקת הנוער של מ.ס אשדוד ובקיץ 2016 הכניס למועדון 1.2 מיליון יורו במכירתו להפועל ב"ש. כשנמכר לבית"ר ירושלים בקיץ שעבר, הוסיף עוד 300 אלף יורו לקופת המועדון, מאחוזים ששמרה לעצמה אשדוד בכרטיס השחקן שלו.

הנכס: ניב זריהן
התשואה: גם הקשר בן ה-26 גדל באקדמיה של ג'קי בן זקן ואף הוא גרם לאלונה ברקת לפתוח את הארנק ולהעביר לקופה האשדודית עוד 800 אלף יורו.

הנכס: אופיר מרציאנו
התשואה: עוד מבית היוצר של האקדמיה, השוער שנמכר ב-2017 להיברניאן הסקוטית בה הוא משחק עד היום בעבור חצי מיליון יורו.

הנכס: אור אינברום
התשואה: לא פחות מ-2.1 מיליון יורו שילמה גנט הבלגית בעבור ילד הפלא האשדודי, שלא הצליח להתאקלם בקבוצה וחזר תוך חצי עונה לישראל.

הנכס: חאתם עבד אלחמיד
התשואה: הבלם גדל במכבי ת"א ומאוחר יותר עבר למ.ס אשדוד במסגרת עסקת רחמים צ'קול. אחרי טיול קצרצר בדינמו בוקרשט ובגנט, נמכר להפועל ב"ש והכניס לכיס הבעלים 1.2 מיליון יורו. מאוחר יותר עם המעבר לסלטיק הוסיף עוד 25 אלף יורו צנועים לקופה.

הנכס: בלסינג אלקה
התשואה: החלוץ הניגרי שהגיע מהליגה הסולבנית שיחק באשדוד עונה אחת בלבד עד שנמכר ללוצרן השוויצרית ב-1.5 מיליון יורו וכשעבר לאחרונה לבירסחוט, הוסיף עוד רווח של 300 אלף יורו.

הנכס: דן ביטון
התשואה: הקשר הצעיר שגדל בהפועל ב"ש ולא הצליח להתאקלם בקבוצה הבוגרת מצא בית בעיר הנמל ולאחר שלוש עונות באשדוד, כשאחת מהן בהשאלה, נמכר לאלופת בולגריה, לודוגורץ, בעבור 1.2 מיליון יורו

הנכס: גדי קינדה
התשואה: גם גדי קינדה התחנך על ברכיו של בן זקן באקדמיה האשדודית ובסופו של דבר נרכש ע"י בית"ר ירושלים שהעבירה לאשדוד מיליון יורו עבור חצי מכרטיס השחקן. במכירתו לקנזס סיטי בעבור 3.7 מיליון יורו, הרוויחה אשדוד עוד 1.1 מיליון יורו.

הנכס: לאונרד אווסו
התשואה: הקשר הגנאי נרכש ב-50 אלף יורו מ-FC DREAMS, מועדון קטן ממולדתו איתו יש לקבוצה מעיר הנמל שיתוף פעולה פורה. אחרי עונה וחצי באשדוד נמכר בינואר האחרון לונקובר מה-MLS בעבור 1.1 מיליון יורו.

הנכס: סמואל אלאבי
התשואה: ולאקזיט האחרון. הקשר הגנאי בן ה-20 הגיע גם הוא מאותו מועדון קטן בגאנה, ונמכר אחרי עונה וחצי בישראל ללוצרן השוויצרית, שרכשה 85 אחוזים מכרטיס השחקן שלו בעבור 1.1 מיליון יורו. והיד עוד נטויה.