הומאן ליג: היכרות עם הזר החדש של מכבי תל אביב

האלופה שוב מהמרת על דור העתיד, עם השחקן בן ה-19 - שמביא עימו רבות: ההשוואות לסטיבן פינאר, החוצפה החיובית, הטיפול בכדור - וגם המאמן שנשבע בשמו: "סופרסטאר"

אבישי סלע
אבישי סלע  06.10.20 - 20:01
תחילת כתבה

בחיפושיה אחר רכש, כמו בכלל בהתנהלות של מכבי תל אביב בשנים האחרונות, גם הפעם - היא מנסה לחפש את דור העתיד: לצד השאיפות הברורות של המועדון, ששואף להצלחות בהווה, מתקבל הרושם שיש גם מחשבה קדימה. מחשבה כזו בוודאי הניעה את הבאתו של רוואן הומאן, הקשר הדרום אפריקני בן ה-19, שאמור לחתום במכבי לשלוש שנים בקרוב.

הומאן, יליד ינואר 2001, צמח בקבוצת בידווסט וויטס מדרום אפריקה - בעונה החולפת, שהיתה היחידה שלו עד כה כשחקן בוגרים, הוא רשם 11 הופעות, מתוכן שבע בהרכב וגם שער אחד. אבל למרות המספרים הקצת פחות בולטים, מי שמאוד התלהב ממנו היה המאמן שלו, גאווין האנט שבחודש מאי אמר עליו: "רוואן מאוד מלהיב אותי. הוא מהשחקנים שיש להם חוצפה, אבל חיובית".

"הוא מזכיר לי את סטיבן פינאר, בתקופה שבה הוא פרץ באייאקס. אין לו כבוד ליריבים. הוא מהשחקנים שלא מרגישים את הלחץ, אלא פורח בו". בחודש שעבר, אוגוסט, האנט אף הגדיל לעשות וטען: "מדובר בשחקן הטוב ביותר בדרום אפריקה לגילו. אין שחקן טוב ממנו, אני מאמין. הוא יהיה סופרסטאר".

מהתרשמות מסרטוני הביצועים, מסתמן שהומאן יכולה להיות הפתעה לטובה: למרות גילו הצעיר, הוא מוצק יחסית, מאוד יציב בהחזקת הכדור ועם פעולות מאוד נקיות ברמה ההתקפית. הוא בוודאי אינו חלוץ, העמדה שמכבי כל כך חסרה, אבל בהחלט מדובר בשחקן שיהיה מסוגל להניע את ההתקפה - גם יחסית מאחור, ואולי לשחרר שחקן כמו דן ביטון מעט יותר קדימה.

עם זאת, העובדה שהוא בכל זאת עדיין לא משופשף עשויה קצת לדחוק אותו לאחור (בסגל התקפי שכולל שמות כמו ביטון, יונתן כהן או שכטר) - אבל אם המאמן שלו מכיר אותו היטב, ייתכן ולמכבי תהיה פגיעה בול, בתקופה שבה לא פשוט להביא שחקני רכש.