הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מיזם חדש: יצירת ליגה פיקטיבית כדי להתאמן

המצב האבסורדי אליו נקלע הכדורגל הישראלי הוליד ליוזמה של בית"ר ירושלים, הפועל ת"א ואשדוד לחבור לליגה 'בינלאומית' כדי לחזור לאימונים. משרד הבריאות לא עודכן

כתבי אתר ערוץ הספורט  03.10.20 - 22:04

ראשי המועדונים של הכדורגל הישראלי מצאו את הפרצה להנחיות של משרד הבריאות? הערב (שבת) התקבלה הודעה לפיה שלוש קבוצות יצרו ליגה חדשה, ליגת ה-disconnect (המנותקים) האירופית, זאת על מנת שהם יוכלו לקבל אישור לחזור להתאמן. הקבוצות שנרשמו לליגה הן בית"ר ירושלים, הפועל תל אביב ומ.ס אשדוד. מכבי נתניה שוקלת להצטרף גם כן.

על פי ההודעה, ה"נשיא" של הליגה יהיה בעלי בית"ר, משה חוגג. שני "מנג'רים" נוספים של הליגה הם הבעלים של המועדונים הנוספים, ג'קי בן זקן ואיציק ניסנוב. שחקני אשדוד למשל כבר קיבלו הודעה שהם יחזרו לאימונים ביום שני הקרוב, אך עדיין לא ברור אם הקבוצות אכן יקבלו אישור ממשרד הבריאות על דבר כזה. בעקבות ההחלטה, במשרד הבריאות קיבלו בהפתעה את ההודעה אך סקפטים שהדבר יאושר: "הנושא הועבר לבדיקה של המחלקה המשפטית"..

כרגע כאמור לפי הנחיות משרד הבריאות הוחרגו נבחרות ישראל והקבוצות הישראליות (מכבי תל אביב והפועל באר שבע) המשתתפות במסגרת אירופית. פרט לכך, כל הקבוצות בשתי הליגות הבכירות בישראל אינן מורשות לקיים אימונים במהלך תקופת הסגר ושתי הליגות המקצועניות הוקפאו עד להודעה חדשה.

בכדורגל הישראלי קיבלו השראה ממה שנעשה בכדורסל, שם המועדונים החליטו להצטרף לליגה הבלקנית בה משחקים במסגרת אירופית, כדי לקבל את האפשרות לחזור להתאמן עד שיהיה ניתן להחזיר את המשחקים בסוף הסגר.