חימום: בית''ר ניצחה 0:3 את כפר שלם בהכנה

ורד ואוחנה כבשו, עטר החמיץ פנדל. 30 דקות לשועה בבכורה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.20 - 16:22
(האתר הרשמי בית''ר ירושלים)
(האתר הרשמי בית''ר ירושלים)
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה בה לא שיחקה, וכאשר רעיונות יצירתיים כמו ליגת 7X7 עלו על הפרק, בית''ר ירושלים חזרה היום (שישי) לשחק, במסגרת משחק אימון מול הפועל כפר שלם וניצחה 0:3.

מיכאל אוחנה, שער עצמי ואחד נוסף של עידן ורד קבעו 0:3, במשחק בו ירדן שועה ערך את הופעת הבכורה שלו (הלא רשמית), כשנכנס בדקה ה-60. החלוץ שהגיע ממכבי חיפה, עדיין לא יכול לשחק בליגה, כיוון שהעסקה עם הקבוצה מהכרמל לא הושלמה לחלוטין ועדיין אין לו אישור.

מעבר לשמחה אצל הירושלמים, בדקה ה-15 של המשחק, הגיעה בשורה מדאיגה לאנשי בית''ר, כאשר גליאופיליו האסלביינק נפצע והוחלף. הסורינמי נפגע בצלע ופונה לבית החולים איכילוב לאבחון וצילום.

במהלך הפגרה, ועד החזרה הרשמית לליגה נגד הפועל תל אביב ב-31 באוקטובר, בית''ר התחזקה בירדן שועה, שאין ספק שיהיה מעניין לראות כיצד ישתלב בבירה, אחרי התקופה הלא כל כך טובה במכבי חיפה. כמוהו, גם השחקנים הזרים החדשים: מתאוסיניו וסנטיאגו אוקמפוס הצעירים, שהגיעו בזמן שהליגה הופסקה ושותפו גם כן היום.

עד שהעונה נעצרה בעקבות ההתמודדות עם נגיף הקורונה, בית''ר הספיקה לקיים משחק ליגה אחד בלבד, בו ניצחה 0:1 את הפועל חיפה. היריבה של הירושלמים היום, כפר שלם, נמצאת במקום האחרון בטבלת הליגה הלאומית אחרי ארבעה משחקים, בהם השיגה נקודה אחת בלבד.

בקבוצה הדגישו כי לא מייחסים חשיבות לתוצאה היום, והדגש הוא בעיקר להריץ את השחקנים במשחק מול קבוצה אחרת. למרות זאת, אין ספק שהירושלמים לחצו על הדוושה, כאשר הגיעו לאינספור מצבים מול הקבוצה מהלאומית.

הרכב בית״ר ירושלים: איתמר ניצן, אוראל דגני, אופיר קריאף, שי קונסטנטין, אורי מגבו, אביאל זרגרי, שלום אדרי, לירן רוטמן, מיכאל אוחנה, גליאופיליו האסלביינק, אלירן עטר

מהלך המשחק:

כבר בדקה הראשונה, מיכאל אוחנה פרץ יפה לרחבה, אבל הבעיטה שלו נבלמה ברגע האחרון.

בעיטה חופשית של אלירן עטר בדקה ה-8 נהדפה בחומה, הבעיטה השנייה הלכה מעל השער.

רגע מדאיג עבור הירושלמים, האסלביינק נפצע מתיקול, והחלף כבר בדקה ה-15. עוזיאל פרדו נכנס במקומו.

בדקה ה-25 מהלך נהדר של הירושלמים הסתיים בשער יתרון. חילופי מסירות כפולים בין אוחנה לעוזיאל פרדו הסתיים בנגיחה של מספר 11 לרשת. 0:1 לבית''ר.

בדקה ה-36, אלירן עטר קיבל כדור סמוך לרחבה, ומ-16 מטרים בעט כדור שטוח, שנעצר על ידי שוערה של כפר שלם.

לפני הירידה למחצית בית''ר רשמה עוד הזדמנות טובה, כאשר אוחנה הכניס כדור לעטר מול השוער, אבל שוב פשכצקי הציל. כדור הקרן בדקה ה-43 הגיע למגבו שבעט מהאוויר אבל סנטימטרים מהקורה.

בדקה ה-54 בית''ר כבשה את השני שלה. מסירה של עלי מוחמד הלכה לשי קונסטנטין, שהעביר כדור רוחב. המסירה שלו פגעה בבלם ונכנס לשער, 0:2 בית״ר.

בדקה ה-72 בית''ר קיבלה בעיטת עונשין מ-11 מטרים לאחר שעטר הוכשל ברחבה. החלוץ, שניגש לבעוט, ניסה לכבוש בצ׳יפ, אך השוער עצר את הכדור.

ארבע דקות אחר כך, עטר הגיע לעוד הזדמנות, כאשר נגח כדור שהגביה אוקמפוס, אבל פשכצקי קלט בקלות.

בדקה ה-88 עידן ורד, סיפק מבצע אישי מצוין, עבר את הבלם והכניע את השוער מקרוב. 0:3 בית״ר

סיום המשחק.