צ'יקו אופואדו: כך הניגרי נטש את מ.ס אשדוד

החלוץ דחה את הבדיקות הרפואיות וסיפר בהודעת טקסט כי הוא קיבל הצעה עדיפה. וגם: הקייס המשפטי של הקבוצה מעיר הנמל

גיל לוין
גיל לוין  12.11.20 - 11:00
תחילת כתבה

במ.ס אשדוד עדיין המומים מהמקרה הביזארי של צ'יקו אופואדו, שכפי שפורסם כאן לראשונה עזב אתמול (רביעי) באופן פתאומי ומוזר את ישראל לאחר פחות מיממה. בינתיים, בזמן שהשחקן ממשיך להימנע מלספק הסברים לאנשי המועדון, אלה כבר בעיצומן של בדיקות משפטיות במטרה לתבוע את השחקן בפיפ"א.

רגע אחרי ההפסד למכבי חיפה, באשדוד התנחמו מההחתמה המפתיעה שבדרך, החלוץ צ'יקו אופואדו. תוך שבוע מרגע יצירת הקשר, הניגרי החליט ללכת על ההצעה, חתם על חוזה עקרוני - "זיכרון דברים" - המותנה בבדיקות רפואיות ונחת בלילה שבין שני לשלישי בישראל, במטרה להצטרף לאשדוד באופן רשמי עד סוף העונה.

מי שהיה עם השחקן בקשר ואף היה אמון על הבאתו הוא האנליסט של הקבוצה, רפאל קסטרו, שאף אסף את הניגרי משדה התעופה. כבר ביום הנחיתה החל השחקן את הבדיקות הרפואיות, אך לקראת הערב הודיע כי הוא עייף וביקש להשלימן ביום למחרת.

אולם, מה שבאשדוד לא ידעו הוא שלאורך כל אותו הזמן השחקן שוחח עם גורמים נוספים כשעוד הצעות מפתות מבחינה כלכלית ערערו אותו. השחקן ביקש לדחות את הבדיקות במטרה לקנות זמן נוסף, ולמשפחתו כבר סיפר בשעות הצהריים כי הוא עשוי לשוב לניגריה, וכן אמר להם כי הוא לא מרוצה מהסכום שהוצע לו בעיר הנמל. "זה היה מאוד מפתיע שהוא התחרט, כי צ'יקו אוהב את ישראל והיה נחוש לחזור למרות שהיו לו הצעות אחרות", אמרו קרובי משפחתו.

עוד באותו הלילה גיבש השחקן את ההחלטה, ארז את דבריו ולפני חצות עזב את מתחם האקדמיה, בו היה אמור להעביר את הלילה, ונסע לשדה התעופה. אגב, הוא פנה לשחקן ניגרי אחר שמשחק בישראל וביקש ממנו את עזרתו הדחופה להגיע לשדה התעופה מבלי לפרט יותר מדי מדוע. השחקן הניגרי הופתע ונסע לאשדוד לסייע לו, כשאופואדו ביקש ממנו להישאר דיסקרטי והבטיח שיספר לו הכל בהמשך.

כמו כן, את המועדון הוא החליט ליידע בהודעת טקסט בלבד אותה העביר לאנליסט. בהודעה כתב: "קיבלתי הצעה טובה יותר, אני מודה לך על המאמץ". מיד לאחר מכן, השחקן הפסיק לענות לאנשי המועדון.

באשדוד נפגעו מהתנהגותו של אופואדו כשהם בודקים את כל האופציות לתביעה. לאחר ייעוץ משפטי, באשדוד מאמינים כי מדובר במקרה של הפרת חוזה ופגיעה במוניטין, כשלכל זה מצטרפת כמובן האשמה של התנהלות מתוך חוסר תום לב.