הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רודריגס לתקשורת בארצו: "מוריניו רצה אותי בצ'לסי"

השיחות עם הבלוז ("לא הסכימו לשחרר אותי"), היריבות עם מכבי ת''א ("המשחק הכי גדול פה") והשאיפות לעתיד ("באתי כדי לזכות באליפות"). קשרה של מכבי חיפה בראיון בספרד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.11.20 - 07:24
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

קשרה של מכבי חיפה, חוסה רודריגס, מכיר היטב את ישראל לאחר קדנצייה במכבי תל אביב. הקיץ הוא חתם במדי מכבי חיפה ועד כה נראה לא רע. הספרדי התראיין בארצו וסיפר על הכדורגל הישראלי, על היריבות בין שני המועדונים בהם שיחק ועל ההצעה שקיבל מצ'לסי.

"זה המשחק הכי גדול פה", אמר רודריגס על ההתמודדות בין מכבי חיפה למכבי תל אביב, אבל הסביר שזה שונה מאיך שהוא מכיר את הדברים בספרד למשל: "האנשים פה חווים את זה בצורה שונה. עברתי ממכבי ת"א למכבי חיפה ולא קיבלתי שום תגובה רעה".

על הרמה הכללית של הכדורגל בישראל אמר רודריגס: "הליגה מתפתחת, יש הרבה שחקנים מחו"ל. זו לא ליגה חזקה כמו בספרד, אבל זו ליגה תחרותית. המטרה שלנו היא לזכות באליפות אחרי הרבה שנים שזה לא קרה. היריבות שלנו הן מכבי ת"א, הפועל ב"ש ועוד כמה. מכבי ת"א הייתה הקבוצה החזקה ביותר בשנתיים האחרונות".

"הקבוצה מאוד דואגת לי, אני מקווה להישאר פה הרבה שנים, מעבר לחוזה שלי. ידענו לאן אנחנו מגיעים. הייתי פה לפני כן.  ישראל מאוד דומה לספרד, אז לא קשה להתאקלם".

רודריגס התייחס גם לעובדה שטרם שיחק מול היציעים המלאים של סמי עופר: "כדורגל בלי אוהדים זה לא כדורגל. אומרים שהאוהדים הכי טובים הם של מכבי חיפה.  זו לא אותה מוטיבציה. זה כמו משחק ידידות. מקווה שמהר מאוד נחזור לשגרה".

הקשר, שבקרוב יחגוג יום הולדת 26 דיבר גם על השאיפות האישיות לעתיד:  "אני מאוד צעיר, ברור שהייתי רוצה לחזור לספרד. אבל כרגע יש לי פה חוזה לשלוש שנים. באתי לפה כדי לזכות באליפות וזה מה שאני אנסה לעשות. חשבתי שאף פעם לא אחזור לישראל והנה אני פה".

הספרדי אף חשף איך כמעט חתם בצ'לסי: "חצי עונה אחרי שעזב את ריאל מדריד, מוריניו רצה לקחת אותי לצ'לסי. היו דיבורים, אבל לא משהו רשמי. במדריד לא הסכימו לשחרר אותי. יש לי חלום לשחק בפרמייר-ליג. היו לי כמה הצעות לפני שהגעתי למכבי ת"א, אבל בסופו של דבר החלטתי להגיע לישראל".