תקציב גבוה והשקעה בנוער: עידן חדש בבית"ר

חלומות גדולים בבירה. וגם: החלטת הבורר לגבי דן איינבינדר

תומר לוי
תומר לוי  30.11.20 - 14:48
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים עומדת בפני ימים גורליים ממש: ימים שיכריעו את גורל העונה הנוכחית, כמו גם את מה שיקרה הרבה מעבר אליה. הציר המסתמן: בין חיפה לדובאי, אמור לפתור לא מעט סימני שאלה באשר לעתיד המועדון. הערב (שני, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT) תתארח הקבוצה של דראפיץ' וברדה בסמי עופר אצל מכבי חיפה, במטרה לשבור רצף של שני משחקים ללא ניצחון ולחזור למאבקי הצמרת; כשבמקביל, נמשכות השיחות עם חאתם בן חליפה לגבי האפשרות שירכוש 49% מהקבוצה, עסקה דרמטית שעשויה לשנות את פניו של אחד המועדונים הגדולים בישראל.

ההערכות בשלב הזה מדברות על כך שהשקעתו של בן חליפה, שאמור להיכנס לשותפות עם הבעלים משה חוגג, יגיע לכדי 200 מיליון ש"ח. סכום זה יאפשר לתקציב בית"ר לצמוח בצורה דרמטית, ולהפוך לתקציב הגבוה בתולדות הכדורגל הישראלי, בכפוף כמובן לתקנות הפייר פליי. מדובר על סכום של 150 מיליון ש"ח, תקציב שמשתווה רק לתקציבים שמיץ' גולדהאר הנחית במכבי תל אביב. בנוסף לחיזוק הסגל, מדובר גם על השקעה ארוכת טווח: שדרוג מחלקת הנוער, כולל אפשרות לרכוש את מתחם האימונים בית וגן (שלא שייך היום לבית"ר), ולהפוך אותו למתחם פרטי.

אבל במקביל למשק כנפי ההיסטוריה, לבית"ר יש משחק הערב - והוא קרב לא פחות חשוב. סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה עדיין מתלבטים באשר להרכב שיעלה בסמי עופר, כאשר ההפתעה המתוכננת עשויה להגיע מכיוונו של אנטואן קונטה, שייתכן ויפתח כקשר אחורי. שי קונסטנטין יחזור, אחרי ההרחקה, לעמדת המגן הימני, אורי מגבו יפתח באגף שמאל, כשקיימת התלבטות נוספת בין טל בן חיים לאור זהבי על עמדת הבלם, לצד אוראל דגני.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן; שי קונסטנטין, טל בן חיים (אור זהבי), אוראל דגני, אורי מגבו; אנטואן קונטה, עלי מוחמד, עידן ורד, מיכאל אוחנה; ירדן שועה, אלירן עטר.

בעניין אחר, הבוררות בין בית"ר ירושלים לדן איינבינדר נמשכת, אבל החלטת ביניים כבר התקבלה ולפיה הקפטן לשעבר לא יחזור בשלב זה לאימוני בית"ר ירושלים. עורך הדין רועי רוזן, פרקליטו של איינבינדר, יחל להכין את התביעה הכספית והפיצוי, כאשר על פי נציגיו של השחקן, החלטת הביניים של הבורר תוביל לדרישה גדולה יותר בפיצוי הכספי. אגב, רונן מוזסון הוא עורך הדין שמייצג את המועדון בהליך.

בינתיים, איינבינדר נדרש על ידי הבורר, עו"ד אמיר זולטי, לשלם "שכר טרחה": לפי המכתב שנשלח, איינבינדר ישלם 6,000 ש"ח לבית"ר ירושלים ו-11,400 ש"ח לבורר; הוא יצטרך להעביר את סכומים אלה תוך שלושים יום.