כ-2 מיל' יורו: המכשול בעסקת אלחמיד לחיפה

סלטיק דורשת חובת רכישה בקיץ. וילדסחוט יחזור מול הפועל

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  11.12.20 - 09:08
תחילת כתבה

מכבי חיפה, כמו יתר הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי (מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים והפועל באר שבע), הייתה רוצה לראות את מגן נבחרת ישראל וסלטיק, חאתם עבד אלחמיד, מצטרף לשורותיה; המכשול: סלטיק מוכנה להשאילו עד תום העונה, עם סעיף רכישה בסך 1.8 מיליון יורו - הסכום שאותו שילמו לבאר שבע לפני שנה וחצי.

בחיפה לא הרימו ידיים בעקבות המכשול ובודקים את הנושא מבחינה כלכלית. במועדון ישנה הערכה מקצועית רבה לאלחמיד, שיכול לשחק בכמה עמדות. כזכור, ברק בכר שימש מאמן הפועל באר שבע בזמן שהמגן עבר ממ.ס. אשדוד לקבוצה מבירת הנגב. אם אלחמיד יצטרף, ארנסט מאבוקה צפוי לסיים את דרכו במועדון אחרי שלוש שנים וחצי.

בינתיים, הירוקים חידשו היום (שישי) את הכנותיהם לקראת המשחק ביום שני מול הפועל תל אביב. בכר צפוי לקבל בחזרה את יאניק ווילדסחוט, שאמור גם לקבל דקות משחק מסוימות. אחרי שלושה ניצחונות רצופים, ההערכה היא שהמאמן לא יבצע שינויים רבים בהרכב, אם בכלל. גודסוואי דוניו סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי ובחיפה ינסו להכשירו. טימוטי מוזי, שגיוסו נדחה השבוע לחודש מרץ, ישוב לאימונים ועשוי להיות בסגל.

בעניין אחר, עוזר המאמן לשעבר, פול גרובס שעזב השבוע, הוצג בגלוצ'סטר: "הגעתי ממועדון (מכבי חיפה) שנמצא בצמרת הליגה כרגע בישראל, מאוד נהניתי בזמן שלי שם, אבל עבורי זה היה הזמן הנכון לעזוב". בעקבות עזיבתו של גרובס, עשויה מכבי חיפה לצרף איש צוות במקומו.