הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורן בורנשטיין הושעה עד להודעה חדשה

בעקבות חשיפת ערוץ הספורט, השופט לשעבר יגיע לבירור באיגוד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.12.20 - 08:45
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אחרי חשיפת ערוץ הספורט על ההתחזות לכאורה של הקוון לשעבר, אורן בורנשטיין, למבקר במשחק ליגה לאומית כדי להיכנס ולצפות במשחק בין הפועל רמת גן להפועל ירושלים, החליטו הבוקר (שני) באיגוד להשעותו עד להודעה חדשה. בימים הקרובים, ועל פי התקנון הוא יוזמן לבירור בנושא. "מדובר בהתחזות ובמירמה לכאורה", אמר גורם באיגוד.

עוד לפני שבוטל המשחק בין בני סכנין לבית"ר ירושלים בורנשטיין הורד מהשיבוץ, כשהיה אמור להיות שופט הוידאו במשחק בדוחא. "אי אפשר לעבור לסדר היום", אמרו באיגוד בנוסף.

כזכור, ביום שישי חשפנו שלאיגוד השופטים הגיע מידע על עבירת משמעת חמורה שביצע אורן בורנשטיין, הקוון לשעבר ומי שהפך להיות שופט וידאו.

תחילת הסיפור לפני שריקת הפתיחה בין הפועל ר"ג להפועל ירושלים במסגרת הליגה הלאומית. על פי המידע שהגיע לראשי האיגוד, בורנשטיין שלא מכחיש את היותו אוהד ר"ג ולא ניהל משחק של הקבוצה מעולם בשל כך, הגיע לאצטדיון והציג את עצמו בכניסה כמבקר השופטים וקיבל אישור להיכנס. על פי הנוהל, ברגע ששופט ליגת העל מנהל משחק בליגה לאומית, האיגוד לא שולח מבקר והיום נוהל את המשחק יגאל פריד מהסגל הבכיר.

על פי גורמים באיגוד, בורנשטיין, שמכיר את הנוהל שאין מבקר לשופט ליגת העל בליגה השנייה, לא ציפה להפתעה שהגיעה כמה דקות מאוחר יותר. מתברר שבאיגוד שלחו למשחק את דביר שמעון המדריך את הקוונים של הליגה הלאומית, ולהפתעתו כשבא להיכנס נאסרה עליו הכניסה בטענה שהמבקר כבר באצטדיון.

שמעון עדכן את ראשי האיגוד שביקשו מהסדרנים להוביל את שמעון לראות מי הציג עצמו כמבקר והם הובילו אותו לבורנשטיין, שלטענת שמעון הופתע לראותו. באיגוד הדגישו שחל איסור כניסה למשחקים אלא רק לבעלי תפקידים והדגישו "בימים של קורונה עם כל הרגישות כל בן אדם נכנס עם פינצטה למגרש ובורנשטיין לא היה רשום". מדובר באירוע תקדימי ובעיית משמעת ואמון כמוה לא זוכרים תקופה ארוכה באיגוד.

בורנשטיין אמר בנושא: "לא הצגתי את עצמי כמבקר השופטים, ייתכן שהסדרן לא הבין אותי. באתי לבקר את השופטים מלשון ביקור ולא ביקורת ואף שוחחתי עם השופט הרביעי יואב מזרחי. הלכתי להביא תעודת שופט, חזרתי והצגתי אותה".

מההסתדרות הלאומית, המייצגת את ועד שופטי הכדורגל, נמסר בתגובה:
"לטובת הקוראים המכובדים שאולי אינם יודעים, אורן בורנשטיין מכהן כיו"ר ועד שופטי הכדורגל. בתקופה האחרונה התנגד מר בורשנטיין נחרצות לדרישות הנהלת האיגוד אשר חתרו לקיצוצי שכר לשופטים. תמוה מאוד כי דווקא בעיתוי זה מוצאת לנכון הנהלת האיגוד לחפש אמתלות וסיבות שונות ומשונות, שלא לומר הזויות, להשעות אותו מהעבודה ומתייחסת לאירוע האמור כ'מוצאת שלל' וכהזדמנות. מדובר בפגיעה בהתארגנות וההסתדרות הלאומית תגיב בחומרה לעניין. למען הסר ספק, בהתאם לחוק, שמורה לכל יו"ר ועד עובדים באשר הוא, הזכות לבקר (מלשון ביקור אם עוד לא הבינו באיגוד) את העובדים אותם הוא מייצג".