חיפה תיפגש עם סוכנו של אצילי, אלחמיד ישוב ארצה?

רגע לפני בני יהודה, הירוקים מאיצים את ההכנות לינואר וימתינו להתפתחויות באפואל ניקוסיה. במקביל, עסקת מגן סלטיק, שנחוש לעזוב את המועדון, עלולה להסתבך כלכלית

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.12.20 - 11:55
תחילת כתבה

אמנם חלון העברות בישראל נפתח רק בעוד כשלושה שבועות, אך למכבי חיפה כבר יש תכנית רכש די ברורה. בראש הרשימה, כמובן, נמצא הקשר עומר אצילי. על פי ההערכות, הנהלת הירוקים צפויה להיפגש עם סוכנו של אקס מכבי ת"א, רונן קצב, לאחר שתתבהר התמונה בעניין עתידו באפואל ניקוסיה.

במידה והקפריסאים יסכימו להתיר את חוזהו של הקשר הישראלי, דרכו למכבי חיפה תהיה קצרה מאוד. אבל העניין עשוי להסתבך במידה ובאפואל ניקוסיה ידרשו פיצוי עבור שחרורו, שכן במכבי חיפה פועלים על פי רשת הביטחון ויצטרכו למצוא את הנוסחא המתאימה להבאתו. אצילי עצמו מעוניין להגיע למכבי חיפה, נותן לה עדיפות על פני בית"ר ירושלים ואופטימי באשר לסיכויים שאפואל ניקוסיה לא תעמוד בדרכו ותתיר את חוזהו.

לעומת זאת, נראה כי עסקת צירופו של חאתם עבד אלחמיד מסובכת בהרבה. הוא נחוש לעזוב את סלטיק בגלל רצון משפחתו, אך הסקוטים לא מתכוונים לוותר על הסכום הגבוה ששולם עבורו רק לפני שנה וחצי (1.8 מיליון אירו). אלחמיד לא היה בסגל של סלטיק בשלושת משחקיה האחרונים ובמכבי חיפה ישמחו לקלוט אותו. ברק בכר, שאימן אותו בהפועל באר שבע, מעריך אותו מאוד.

בחיפה מעוניינים לצרף מגן ימני כשישנה עדיפות ברורה לאלחמיד, שיכול לשחק גם כבלם וגם לא יושב על משבצת של זר - אך לעניין הכלכלי יש משקל גדול. במידה ואלחמיד לא יגיע, הירוקים יפעלו לצירוף מגן זר, שכן ארנסט מאבוקה איבד את מקומו בהרכב ונראה כי גם הוא השלים עם עזיבת המועדון כבר בינואר.