הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

די למוסר הכפול: אין בעיה בחזרת אצילי ומיכה לארץ

אלה שלא פצו פה וקיבלו בחזרה מורשעים בפלילים, פוסלים את השניים, למרות שהתיק נסגר. נגעל מהמעשה, אך לא אהפוך לתליין. רז זהבי קורא: אפשרו לצמד השחקנים לחזור

רז זהבי
רז זהבי  25.12.20 - 13:40

שאף אחד לא ילמד את יעקב שחר על מוסר וערכים. עשרות שנות פעילות עסקית וספורטיבית מוכיחות את הטיעון שלי. באותו רגע שהתיק נגד עומר אצילי ודור מיכה נסגר כשהם נקיים מאשמה פלילית, הכדורגל הישראלי יכול להכיל אותם ולקבל אותם בחזרה.

כל זמן שהתיק היה פתוח בפרקליטות, גם אני צידדתי מעל לכל במה בעמדה של דמויות כמו מיץ' גולדהאר ויוסי בניון, שפסלו את השניים על הסף. גם אני פסלתי. לאחר ששלטונות החוק, קרי מיטב החוקרים של משטרת ישראל והפרקליטות, סיימו את תפקידם וקבעו נחרצות כי הם נקיים מאשמה פלילית, אין שום פסול מלאפשר להם לחזור למגרשי הכדורגל בארץ.

כן, גם גולדהאר צריך להחזיר את דור מיכה, רק שלא בטוח שנמצא בכלל הסולם המתאים שיאפשר לו לרדת מהעץ עליו טיפס. חלקים רבים מידי בחברה ובכדורגל שלנו עוסקים לאחרונה בסיכול ממוקד וברצח אופי תוך התעלמות מוחלטת מהכרעת הדין הסופית. אותם אלו שלא פצו פה וקיבלו חזרה בחיבוק ובחום מורשעים פלילית כמו ג'קי בן זקן, אלי טביב, עוביידה חטאב, אלירן עטר ואחרים. אותם אלו שלא פצו פה כשיצחק אספה המשיך לשחק גם אחרי הרשעה בתאונת פגע וברח שגרמה למותו של אדם.

במדינה שבה שר פנים שהורשע בעבירות שוחד חמורות ממשיך לכהן בתפקידו ולהיות אחד מהדמויות החזקות והמשפיעות, במדינה לא מוכנים עכשיו לשמוע על עומר אצילי ודור מיכה. קוראים לזה מוסר כפול. אני מבין את מחאת שדולות הנשים ברשתות החברתיות ומול ביתו של יעקב שחר, וגם אני עדיין חש גועל מעצם המעשה וההתנהלות של השחקנים שבשורה התחתונה פגעה קשות בנפש של שתי נערות צעירות. אבל באותה מידה אני נגעל חדשות לבקרים ממעשים לא מוסריים שונים סביב הכדורגל הישראלי ובתוכו.

יחד עם זאת, ברגע שהפרקליטות קבעה שאין פה אלמנט פלילי, נשמרת הזכות של שני השחקנים לחופש עיסוק מוחלט. באופן אישי אני נגעל מהמעשה של השניים, אבל גם לא מוכן להפוך לתליין ולחלק מהמחלקה התקשורתית למוסר ולפסול אותם מחזרה לכדורגל הישראלי, כשאפילו כתב אישום לא הוגש בפרשה והזיכוי של הפרקליטות היה מוחלט. מה עוד שבתוך עמי אני חי ומודע לכך שבמקומותינו ובמגרשינו מסתובבים כאלו שלא בדיוק נמנים על ל"ו הצדיקים.

ליענקל'ה שחר ולברק בכר יש ילדים. מדובר בשניים מהיותר ראויים וערכיים בכדורגל שלנו. אצילי לא היה בא בחשבון אצלם אם התיק היה נותר פתוח או לחילופין הכרעת הפרקליטות היתה אחרת בעניינם. מכבי חיפה יכולה לקחת אליפות גם בלי עומר אצילי, היא בטוח תהיה טובה יותר איתו. מכבי תל אביב יכולה לחזור למירוץ לאליפות עם דור מיכה.

ברור ומובן שזה מאוד קשה לעיכול, אבל קצת חמלה ופחות אכזריות הם צו השעה לקראת החזרה של לפחות אחד מהם לארץ, ואולי אפילו שניהם. עומר אצילי ודור מיכה יתמודדו בכל המישורים עם ההשלכות של הפרשה הזאת עד יומם האחרון. מול המשפחות שלהם, מול הנערות והמשפחות שלהן, מול הקהל הציבור והתקשורת. מקווה שלא יחכו להם בשדה התעופה עם שירי הלל ושבח או חלילה נשיאה על כפיים. מקווה גם שימשיכו לקום בכל בוקר להסתכל במראה ולהבין את גודל הטעות והגועל שבמעשה שלהם. אבל ככלות הכל והתמונה הלא פשוטה, צריך לאפשר להם לחזור למגרשי הכדורגל בישראל.

עם מי אתם מסכימים יותר בנוגע לסוגיית אצילי ומיכה, עם הדעה של רז זהבי או משה פרימו? ענו על הסקר >>>