הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ירד האסימון: בחיפה מבינים את גודל השעה

החיזוק יגיע, למרות צקצוק אבירי המוסר. טור של אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  27.12.20 - 09:05

מהון להון, מסגר לפגרת נבחרת, ממחזור דחוי למחזור עודף, מחודשיים בלי דקת משחק לשלושה משחקים בשבוע כמעט חודש ברציפות - סיימנו סיבוב. כמובן, לא הכל מושלם, אבל באמת שזו תהיה חזירות יוצאת דופן מצידנו לבקש יותר. ברור שיש מה לשפר, אבל זה בהחלט מיקום ומצב כמעט אידאלי לצאת ממנו למקצה שיפורים.

אתמול, ב"משחק הכי חשוב של העונה" מספר 345, מכבי חיפה יצאה מהמנהרה בנתניה מורעבת, רעה ורצחנית, הכתה שוק על ירך את הנתנייתים, חזיזה המתוק משגר בונבון למזוזה של עמוס תוך פחות מחמש דקות, עוד אירוע שגרתי לחלוטין ובכלל לא מיוחד כמו שער נוסף של ניקי - והמשחק נכנס לשינה עמוקה החל מדקה 30.

כן, אתם צודקים - הירידה באינטנסיביות יכולה לעלות לנו ביוקר בהמשך, ואין ספק שהחרופים של בכר בניהול המשחק יכולים לשגע שועלים, אבל אתמול - לא היה בט שמכבי נתניה תצא מהמשחק הזה עם משהו. בניגוד למשחקים הקודמים, גם בדקות הנינוחות, נקרא להן, מכבי חיפה הייתה ממוקדת ורגועה בחלק האחורי. אפילו חזרתו של עאיד חבשי, מהמלחיצים בשחקנים שלבשו ירוק, לא באמת הביאה איזשהו מצב שגרם לג'וש כהן ליפול על הדשא. זו גם סוג של התקדמות, הגם שהיינו צריכים להרוג את המשחק הזה הרבה לפני כן. בסדר, נו, חצי כוס מלאה, מה אגיד לכם.

אני מרשה לעצמי להיות קצת יותר רגוע בהקשר הזה, כי די ברור שבכר לא סומך על הספסל שלו, בנקודת הזמן הנוכחית. אלשיך עדיין בוסרי, דוניו נראה כאילו נקלע לסיטואציה בלתי מוכרת לו בעל כורחו ברוב הדקות שלו על הדשא, אשכנזי עדיין חלוד ולא יכול לעשות את אותה העבודה של אבו פאני, והשאר צעירים מדי או פצועים. אה, כן, ויש גם את רמי גרשון. לא נעים, עזבו.

אז רגע, תשאלו, תמיר, איך אתה רגוע? אז אני גם אענה לכם. כי עושה רושם שבמכבי חיפה, אחרי שנים של סיפורי סבתא ו"אין שחקנים טובים להביא בינואר" ושלל חירטוטים בצבע, סוף סוף ירד האסימון. כל הסימנים מראים, ואני מקווה שאכן כך יהיה, שמכבי חיפה מבינה את גודל השעה, ומוכנה לשלם את המחיר, תרתי משמע, על מנת להעמיד כאן קבוצה שתרוץ עד הסוף בכל הכוח, עם אופק גם לשנים הבאות. כן, גם במחיר צקצוק וגלגול עיניים של אבירי מוסר וטוהר כאלו ואחרים.

דעתי בנושא אצילי ידועה, עוד בתחילת הפרשה אמרתי שהמבחן לכל הסיפור יהיה המבחן הפלילי, ומשהתבררו נסיבות והשתלשלות האירועים, והסתיים העניין בחוסר אשמה, לא בהיעדר ראיות או חמת ספק - מבחינתי אין מניעה להביא אותו. כך חושבים מרביתם המכרעת של אוהדי מכבי חיפה, כשגם מרבית המתנגדים לעסקה ימשיכו לעודד ולבוא גם אם אצילי ילבש ירוק (כמובן, כשהביאה עצמה תהיה רלוונטית).

לא נעים לי לומר כאן, בבמה מכובדת זו, מה המקום בו נחה דעתם של אוהדי קבוצות אחרות על מכבי חיפה או עליי, ספציפית בהקשר הזה, רק ארמוז שמדובר במקום חשוך ומכוסה בדרך כלל.

אז אחרי תקופה סופר אינטנסיבית ועמוסה, מקצועית ורגשית, אנחנו זוכים לפגרת אמצע שבוע לפני פתיחת הסיבוב השני, וחוזרים לחיות משבת לשבת, לפחות להשבוע. הזמן לסיכומים רחוק מאיתנו, ואין מה להכתיר ולעטר אף אחד כרגע. לא עשינו עדיין כלום, בתכלס, והדרך עוד ארוכה וקשה.

אני יכול לאחל לנו שנדע גם לשמור על הרמה וגם להרים אותה, באמצעות החיזוק שיגיע וגם באמצעות חזרת פצועינו ושבויינו למיניהם לכושר מלא. אני מאחל לנו שנדבוק בצניעות, בדריכות ובמוכנות שלנו, ושלא נעז לזלזל באף יריבה. אני מאחל שנדע להיחלץ מצרות ולקום במהירות מסטירות ומימים רעים שיבואו, חזקים ונחושים יותר, כמו שעשינו עד כה. ובעיקר, אני מאחל לנו שנישאר בדיוק במצב הזה, תלויים אך ורק בעצמנו. ולכם? לכם אני מאחל שבוע טוב וירוק.

נ.ב. טוב, עוד איחול אחד חשוב חשוב, ברוח ימים אלה. אני מאחל, מייחל, כוסף, עורג וחולם על הרגע שבו אראה שוב את כולכם, אחים ירוקים יקרים, בהיכל הקודש שלנו. הנה בא וקרב היום, ואיזה יום שזה הולך להיות. תחשבו על זה בחודש הקרוב בשעות קשות, ותנו לעצמכם חיוך קטן. הסיוט כמעט כמעט נגמר.