סיכוי נמוך שאלחמיד יצטרף, ג'ראלדש יגיע?

בחיפה שוקלים להביא מגן זר, העלויות של הפורטוגלי נבדקות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.12.20 - 13:34
תחילת כתבה

אין זה סוד שבמכבי חיפה מעוניינים להתחזק במגן ימני בכיר בעקבות הנסיגה הקשה ביכולתו של המגן הקמרוני, ארנסט מאבוקה, והעובדה שרז מאיר זקוק לתחרות. עד לאחרונה, המועמד המוביל היה מגנה של נבחרת ישראל וסלטיק, חאתם עבד אלחמיד, אבל כעת עושה רושם שהתכניות עשויות להשתנות.

אלחמיד, אותו הביא ברק בכר להפועל באר שבע, מחזיק ביתרון: הוא יכול לאייש גם את עמדת הבלם. אלא שהעסקה מורכבת מכיוון שאלחמיד אינו שחקן חופשי וסלטיק דורשת עבורו את הסכום אותו שילמה להפועל באר שבע לפני שנה וחצי - 1.8 מיליון יורו.

אלחמיד עצמו מעוניין לשוב לישראל ואיחוד עם המאמן עמו הצליח עמד על הפרק, אך בפן הכלכלי מבינים במכבי חיפה כי הסיכויים נמוכים ולא תולים בכך תקוות גדולות.

במקביל, במכבי חיפה בוחנים צירוף מגן זר במקום מאבוקה. למועדון הוצעו עשרות שחקנים בשבועות האחרונים שנבדקים ע"י הצוות המקצועי ומחלקת הסקאוטינג. מבין ההצעות, במועדון בדקו את העלויות של אקס מכבי תל אביב, אנדרה ג'ראלדש, שמשחק כיום באפועל ניקוסיה יחד עם עומר אצילי.

האלופה רצתה להשאיר אצלה את המגן הפורטוגלי, אך הוא בחר בכסף הגדול של קפריסין - שם שכרו מוערך בכ-400 אלף יורו בחוזה עד תום העונה הבאה. ג'ראלדש רשם שמונה הופעות במדי אפועל, כאשר בעונה שעברה הוא היה בורג משמעותי בזכייה של מכבי ת"א והיה אחראי על שלושה בישולים.