הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משרד הבריאות קבע: אין משחקים, האימונים יימשכו

למרות המאמצים של כל העוסקים במלאכה, בממשלה הוחלט שהליגות המקצועניות לא יוחרגו מהסגר הנוכחי. גורם במשרד הספורט: "נלחמנו, אבל המצב רע. זה הסגר הכי חמור"

תומר לוי ומוטי פשכצקי  05.01.21 - 23:45

הקורונה ממשיכה להשתולל והספורט הישראלי שוב משלם מחיר. אחרי לא מעט שיחות ומלחמות, משרד הבריאות ומשרד הספורט החליטו כי נכון לשלב זה לא יתקיימו משחקים במהלך הסגר, אך הקבוצות יורשו להתאמן כרגיל. גורם במשרד הספורט: "נלחמנו, אך המצב קטסטרופלי"

עוד אמר אותו גורם: "לא אישרו את המשך המשחקים, אך אחרי מלחמה מטורפת הצלחנו לאשר אימונים לספורט המקצועני. כלומר, הליגות יוכלו להתאמן אבל לא לשחק כי לא רוצים מפגש בין קפסולות. נקווה שיחזרו כמה שיותר מהר, אנחנו עדיין מנסים, אבל הסיכוי קלוש - כנראה שלא יאשרו המשך משחקים בסגר. זה הסגר הכי חמור שהיה פה, המצב קטסטרופלי ברמה קיצונית לפי הנתונים שמסרו לנו".

כידוע, סגר מלא צפוי לצאת לדרך בשישי, כשאחת ההנחיות היא ביטול הספורט המקצועני - מה שכמובן אומר שליגות הספורט השונות ייעצרו. בראיון לגל"צ, פרוייקטור הקורונה, דוקטור נחמן אש, דרש את הפסקת הליגות המקצועניות.

בעוד לגבי המשך פעילות הליגות השונות קיים צל כבד, משרד הספורט סיכם עם משרד הבריאות על החרגת הספורטאים האולימפיים, ספורטאים בין-לאומיים וקבוצות בין-לאומיות (כגון מכבי תל אביב ביורוליג). אישור רשמי לכך טרם התקבל.

בתוך כך, במנהלת הליגות בכדורגל נמצאים בשיחות עם משרד הבריאות והספורט על מנת לנסות ולהחריג את הענף, אבל ברור שהסגר המלא יקשה עליה לעשות זאת. המנהלת תסתמך על העובדה שישנו מספר מצומצם של אנשים שמגיעים למשחקים ותקווה כי תצליח לשכנע. במקביל, גם משרד הספורט נלחם על מנת להחריג את הליגות העליונות בכלל הענפים וכן את פעילות הספורטאים האולימפיים.

יש לציין כי גם אם הכדורגל יוחרג - זה יהיה באופן חלקי. כלומר, הליגה הלאומית ככל הנראה תושבת בכל מקרה במהלך הסגר. עם זאת, קבוצות ליגת המשנה טרם קיבלו הודעה רשמית בעניין. בינתיים, חלקן הפסיקו באופן מיידי את המשאים ומתנים עם שחקנים. "חוסר הוודאות מוחלט, מי מבטיח שהליגה תגיע לסיומה?", אמר אחד מבעלי הקבוצות.

בתקופה האחרונה צצו מספר חולים בנגיף הקורונה בכדורגל הישראלי. רק היום (שלישי) חגי גולדנברג פיתח תסמיני קורונה כשגם בהפועל חיפה נמצאו שני שחקנים חיוביים: נס זמיר ודודו אלטרוביץ' ומשחקה של מ.ס אשדוד מול קריית שמונה נדחה בשל מקרי קורונה רבים. גם הכדורסל הישראלי חווה נדבק ראשון בנגיף: שחקן הפועל אילת שחזר מאימון הנבחרת הצעירה.