הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואן לוון: "בלתי אפשרי ששחקנים עולים בלי התלהבות"

ואן לוון ביקר את שחקני מכבי ת"א. בן עמי: "לא רוצה לאמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.21 - 22:44

אחרי שלושה ניצחונות רצופים, מכבי תל אביב נעצרה שוב. האלופה סיימה הערב (חמישי) ב-0:0 עם בני יהודה, והחמיצה הזדמנות לצמק את הפער מהמוליכה מכבי חיפה, שעומד כעת על שמונה נקודות. מאמן הצהובים, פטריק ואן לוון, לא הסתיר בסיום את חוסר שביעות רצונו מהיכולת: "זה היה משחק חלש מאוד שלנו, אני לא יכול להכחיש את זה".

"ניסינו כמו תמיד להשתמש באגפים שלנו זה לא הצליח", פירט ההולנדי. "נצטרך להסתכל קדימה ולעבוד על זה. זה לא אפשרי ששחקנים עולים בלי בהתלהבות למשחק, זה קורה ונצטרך לבדוק את זה, אבל נשמור על מה שחיובי. לא רוצה לומר שיש לנו בעיות בהתקפה, היו קשיים בהתקפה ונעבוד על זה בשבעות הקרובים. הפער ממכבי חיפה? אני לא יכול להגיד שום דבר, לא ניצחנו ולא ניצלנו את ההזמנות, ואני מאמין שההזדמנות הבא תבוא, ואנחנו נתכונן אליה".

ומה בנוגע לחלון ההעברות של ינואר? ואן לוון סירב לספק תשובה: "יש לנו מספיק כישרון שעדיין לא ראינו עדיין, נמשיך לעבוד על זה ונראה מה יקרה בחלון ההעברות. רק התחלתי לעבוד עם הקבוצה, ננתח את המצב ונראה מה יהיה. השחקנים הראו שהם רוצים לעבוד קשה".

גם דור פרץ דיבר על תחושת ההחמצה: "קיבלנו הזדמנות להמשיך ברצף הניצחונות ואני מרגיש שלא שטפנו את הדשא מספיק, שיחקנו בלי אנרגיות וזה התבטא בתוצאה. אין סיבה מדויקת לזה, במיוחד אחרי שמכבי חיפה איבדה נקודות. זה קורה וזה נורמלי, נחשוב איך משתפרים כדי להיראות טוב יותר אחר כך".

הקשר ספג את הצהוב החמישי שלו, שיגרום לו להיעדר מול מכבי חיפה, אך הוא לא מודאג: "מה שאמור להיות, יהיה. באתי לתת הכל היום וניסיתי לא לקבל את הצהוב. לא הייתה מחשבה לקבל אדום בכוונה ויש פה קבוצה מספיק טובה גם בלעדיי".

בצד השני, תמיר בן עמי היה קצת פחות מאוכזב מהנקודה של בני יהודה: "אנחנו מרוצים מאוד, הגענו למשחק מול מכבי תל אביב שקבוצה נהדרת, צריכים להבין שאנחנו חסרים מספר גדול של שחקני משמעותיים, ומגיע כל הכבוד לבחורים שנתנו הכל במגרש ועשו כל מה שביקשנו ולפי תוכנית המשחק. במשחקים האחרונים טעות מיותרת עלתה לנו בנקודות, אבל היום נשארנו מרוכזים ומול קבוצה כמו מכבי, חייבים פוקוס מלא כל המשחק וזה מה שהשחקנים עשו היום.

בן עמי, שעבר להיות האיש על הקווים בעקבות הצורך בתעודת פרו, תיאר את התחושות: "זה לא טבעי עבורי, לא בחרתי בקריירת אימון כי זה פחות מעניין אותי. אני לא רוצה ולא שואף להיות מאמן גם בעתיד, אבל בני יהודה מקום יקר לי וטוב לי שם, אז עושה את המקסימום עבורה. המועדון נקלע לסיטואציה ואני מחזיק בתעודת פרו, החליטו שאני עולה ולא חששתי לרגע. נודלתי במגרש כדורגל, שיחקתי כדורגל אני כל כולי לשירות המועדון".

ומה הנוגע לעצירת הליגה בעקבות הסגר? "אנחנו צריכים להתמודד עם כל מה שקורה בגלל הקורונה. לעצור את הכדורגל זה חבל לכולם, גם לאלה שבסגר בבית, שחשוב שיהיה להם משהו לנפש ולמצב רוח. אבל במשרד הבריאות כנראה חכמים מאיתנו אם זה מה שהחליטו, אנחנו מכבדים את זה".

סתיו פיניש המשיך ברוח הדברים של מאמניו: "לא האמינו בנו כל כך, אבל באנו עם כל האמונה והכינו אותנו טוב למשחק וראו את זה. עם קבלת החלטות קצת יותר יכולנו להוציא יותר, אבל אנחנו לא חזירים. אם אנחנו הכבשה השחורה שלהם? יכול להיות. אנחנו רואים אותם ויכול להיות שאנחנו קצת יותר מוכנים מבשאר המשחקים. מול מכבי זה בונוס שהוצאנו תוצאה טובה, ונקווה להמשיך את היכולת אחרי ההפסקה".

גם פיניש לא ממש מרוצה מהסגר המתהדק: "אני לא מרגיש טוב עם זה, זה מבאס, כי ממארס משחקים בנו. בכל העולם משחקים ואצלנו מתקבלות החלטות אחרות. זה אולי יפגע בנו בעתיד עם פציעות ואנחנו מבואסים, אבל זה המצב וצריך לקבל אותו ולהתאמן חזק יותר. אולי במקרה שלנו השבועיים האלה יעזרו לנו לעבוד עוד קצת".