"חאמד בן חליפה כבר שקל לוותר, אבל הוא לא יכול"

העסקה עם הבעלים החדש של בית"ר ("זה לא קשור לדת. אם מישהו כמו גולדהאר היה מציע, הייתי שמח"), העיכובים ("אף אחד לא ביקש ממני שמאות על הבית שלי, זה מטורף") והביקורות ("אני נכשל המון, כמו מסי, לא כל בעיטה זה גול"). חוגג בראיון ל"אולפן שישי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.21 - 21:38
תחילת כתבה

שנה מאוד רועשת עברה על בית"ר ירושלים. מעבר להחלפות המאמנים, הצרות בסגל ושלל עניינים מקצועיים אחרים, האירוע שהכי משך את תשומת הלב הוא כמובן ההיסטוריה שנעשתה כשהמועדון נרכש על ידי השיח' חאמד בן חליפה מאיחוד האמירויות. הבעלים הישראלי, משה חוגג, עמד במרכז הסיפור כשהרבה מהמחאות של קבוצות אוהדים מסוימות הופנו כלפיו. הערב (שישי) הוא התראיין לתכנית "אולפן שישי" של קשת 12, ופירט על מה שעבר עליו.

כשנשאל אם העסקה הייתה מכוונת כי בן חליפה ערבי, ענה: "זה לא קשור לדת שלו. אם מישהו כמו מיץ' גולדהאר היה מציע, הייתי שמח. הוא מודע לכל מה שקורה בארץ בנוגע לזה, ואם יש משהו שהוא יפספס, יש נשמה טובה שדואגת שהוא לא יפספס. רוע כזה דבר לא ראיתי, בושה וחרפה".

על העיכובים בהעברת זכויות הניהול הוא הוסיף: "אף אחד לא ביקש ממני שמאות על הבית שלי, זה מטורף. לא משנה לי אם יש לו 150 מיליון דולר. אני לא משקיע אצלו, הוא משקיע אצלי. כל שאלה שיש היא לגיטימית, שואלים ומקבלים תשובה. מה זה משנה אם זה 100 או 150 מיליון? אני עדיין בבית"ר, רק מכניס שותף. איש קש? תראה כמה דברים אמרו על האיש בשבוע. הוא שקל לוותר אבל הוא לא יכול, העסקה חתומה, זה גמור".

"אדם שבא ומביע גזענות ככה פוגע במוניטין של המועדון הזה. זה דבר טוב שמגיע רוכש, יש יותר כסף למתקנים, אולי נגיע לאירופה... אבל מי שבא נגד המועדון, הוא אומר 'לא' על הרוכש מכל מיני סיבות. זה ברור שזה לא אוהד בית"ר".

חוגג התייחס קצת לביקורות כלפיו: "חלק מהמחיר שאני משלם, מעבר לכסף, זה הפרופיל התקשורתי המטורף והיכולת של אנשים למנף אותו כדי לסחוט ממני כספים. אני נכשל המון. גם מסי שהוא הכי גדול בכל הזמנים לא תמיד מצליח, לא כל בעיטה זה גול. להפך, רוב הבעיטות זה לא גול. החוכמה זה לא להפסיק לנסות. אני בועט המון, גם נכשל המון, אבל נותן הרבה גולים".

על ההון שלו והדרך בה התעשר, פירט הבעלים: "נכנסתי לביטקוין כשהוא היה 20 דולר. בכנות, אני לא חכם גדול, זה מזל. כמה אני עשיר? תלוי בביטקוין. התביעות כלפיי? יש מי שנכנס בתקופה הטובה ועושה פי 12 או פי 13 על הכסף, עליהם לא שומעים שתובעים אותי. ואז יש את אלה שנכנסו כשהכל קרס. אני בהתחלה נכנעתי לדברים האלה, אמרתי שאקנה שקט. זו הייתה טעות עולם. קניתי רעש בכסף רב".