הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איתי בן זאב פרש מתפקיד יו"ר הפועל ב"ש

החליט להקדים את עזיבתו. וגם: צ'יבוטה ואלחמיד לא יגיעו. בריירו יקבל אזרחות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.01.21 - 10:47
תחילת כתבה

איתי בן זאב, יו"ר הפועל באר שבע, הודיע היום (שני) על הקדמת פרישתו מהתפקיד. לדבריו, פתיחת חלון ההעברות תחייב אותו לקבל החלטות אסטרטגיות שיש להן השפעה על העונה הבאה, בה יחדל לכהן כיו"ר. נזכיר כי בן זאב, המכהן כמנכ"ל הבורסה הישראלית לניירות ערך, התחייב למלא את התפקיד למשך שנה אחת בלבד. לעת עתה, אין כוונה למנות יו"ר מחליף.

בן זאב אמר לאחר ההודעה: "אני רוצה להודות לאלונה ברקת על האמון שנתנה בי בתקופה שמילאתי את תפקידי כיו"ר המועדון. נכנסתי בתקופה מאתגרת במיוחד בלב משבר הקורונה. זו תקופה שמאופיינת באי וודאות הגדולה ואני שמח שפעלנו במהירות וביעילות על מנת לשמור על עוצמתו של המועדון גם בתקופה זו. אני רוצה להודות לאסי רחמים מנכ"ל המועדון ולצוות ההנהלה על עבודה משותפת, פורייה ומקצועית. למדתי להעריך את המחויבות והחיבור החזק של אנשי המועדון לטובת הצלחת המועדון שהוא גם בית עבורם. כמו כן, אני מבקש להודות לאוהדים ולשחקנים ששומרים על הרוח הייחודית של המועדון שנשען על מקצוענות, אנושיות ורוח לחימה. אמשיך להיות איתכם גם מרחוק".

אלונה ברקת הגיבה: "איתי לקח את התפקיד המורכב הזה בשיאו של משבר עולמי כלכלי ורפואי, דבר המעיד על עוצמתו כמנהל. הוא הביא עימו הרבה הבנה ניהולית עסקית ויזמית ופעל במהירות ובנחישות לטובת ייצובו של המועדון בתקופה זו. הוא הצליח בתקופה קצרה  לרתום את כלל הגורמים לטובת מטרה משותפת אחת והיא שמירה על באר שבע כמועדון חזק ומוביל. אני מעריכה את תרומתו מאוד ומודה לו מכל הלב".

בעניין אחר, מאוויס צ'יבוטה וחאתם עבד אלחמיד לא יגיעו להפועל ב"ש - כך עולה משיחות שנערכו אתמול עם השניים. אלחמיד, עושה רושם, יישאר לפחות עד סוף העונה בסלטיק. צ'יבוטה, בדומה לו, משתכר כ-450 אלף יורו ואחרי שלודוגורץ רכשה אותו - היא לא תהיה מוכנה להשאילו. מה גם שבב"ש החליטו שלא להיכנס להרתפקאה כלכלית כל כך גדולה.

המאמן, יוסי אבוקסיס, מודע לקושי להביא שחקנים בינואר - אבל שחקן זר אחד יצורף בוודאות אחרי שמריאנו בריירו יקבל אזרחות, דבר שאמור לקרות עוד השבוע להערכת ראשי הקבוצה. אבוקסיס מחפש קשר עושה משחק שיוכל להוריד קצת עומס מז'וסוואה ולשחק גם באגף, אך בעיקר מחפש חלוץ.

הקשר, גל לוי, שניסה לשוב ולהתאמן בטיפול שמרני אחרי שקרע את הרצועה הצולבת בברכו, החליט לעבור ניתוח בשל כאבים שהתגלו אצלו לאחרונה ולא הותירו לו ברירה. אחד המנתחים הבכירים ורופא מכבי ת"א בכדורגל, דרור לינדנר, ינתח מחר את השחקן שסיים את העונה.

בתוך כך, אנחת רווחה בהפועל באר שבע לאחר שכל התוצאות שהתקבלו שליליות. כזכור, אתמול השחקנים נבדקו אחרי שהתברר כי מלבד אנתוני וארן, גם הפיזיותרפיסט נדבק בנגיף.