בלעדי: כך טורפדה העברת אצילי לבית"ר ירושלים

הפגישה עם הוריו, ההצעה הגבוהה וארוכת הטווח משל מכבי חיפה והמתווה יוצא הדופן: שכר של שנתיים שישולם לו מראש. במעורבות בן חליפה, בית"ר י-ם הגישה הצעה חסרת תקדים לאצילי, שסוכלה לטענתם ע"י ההתאחדות ולה פמיליה. הסיפור המלא מתוך המו"מ

תומר לוי
תומר לוי  12.01.21 - 11:46

תגיות: ביתמשה חוגג

תחילת כתבה

עומר אצילי היה ה-מטרה של בית"ר ירושלים בחלון העברות הנוכחי. הצוות המקצועי רצה אותו, הבעלים העריך אותו והיה מוכן לעשות הרבה כדי שינחת, אך הקשר בחר במכבי חיפה, בה הוא צפוי לחתום בקרוב.

יחד עם זאת, מאחורי הקלעים התחוללה דרמה של ממש בימים האחרונים, שכללה ניסיונות יוצאי דופן של משה חוגג לשכנע את הקשר לחזור לבית"ר י-ם, הצעות מפתות (שכר גבוה משהציעה חיפה ותשלום מראש של שכר מלא לשנתיים) ומעורבות של השיח' בן חליפה.

אז למה למרות זאת אצילי לא השתכנע? אם תשאלו גורמים בבית"ר י-ם, בעיקר בגלל ההתאחדות לכדורגל והקשיים בוועדה, וכן לטענתם בגלל ארגון "לה פמיליה", שחבריו שלחו הודעות נאצה וקראו לעומר אצילי לא להגיע לבית"ר ירושלים, מסיבות שאותן אנחנו נפרט בהמשך. ערוץ הספורט חושף את הדרמה שהתרחשה בשבוע האחרון בבית"ר י-ם.

הצעה מוגדלת, שכר שמשולם שנתיים מראש, פגישה לילית עם ההורים של אצילי
ביום חמישי לפני כמעט שבוע נפגש משה חוגג עם עומר אצילי והציע לו להצטרף לבית"ר י-ם. הבעלים ניסה לשכנע את הקשר, כשבין היתר הבהיר שמבחינתו אצילי יהיה המנהיג של הקבוצה בשנים הקרובות ויהיה השחקן סביבו תיבנה הקבוצה. עוד נאמר לו מצד חוגג, שאם אצילי יבחר להצטרף למכבי חיפה, האליפות במדיה תהיה רשומה יותר על ניקיטה רוקאביצה וצ'ארון שרי, מאשר עליו.

תחילה, חוגג הציע לאצילי חוזה זהה לזה שהציעה מכבי חיפה לשלוש שנים וחצי. במקביל, בעלי בית"ר י-ם ערך פגישה של שעתיים בניסיונות לשכנע את אצילי וסוכנו, שהלב של הקשר שייך לבית"ר י-ם, בה חווה את הפריחה המשמעותית בקריירה. מהצד השני, בחיפה היו מודעים למאמצים מצד בית"ר, וקיימו את השיחות שלהם מול אצילי, ובהן תנאיו סוכמו.

במוצאי שבת, אצילי התקשר למשה חוגג והודיע לו כי הוא החליט לחתום במכבי חיפה. לאחר אותה שיחת טלפון, חוגג לא ויתר, שוחח עם רונן קצב והגיש לאצילי הצעה חדשה בשכר גבוה ב-25 אחוזים מזה שהציעה לו מכבי חיפה, וכן לטווח של ארבע שנים וחצי, משך זמן ארוך יותר מזו שהציעה מכבי חיפה.

במהלך אותן שיחות, חוגג אף סיפק מתווה שכר יוצא דופן, כזה שלא רואים בכדורגל הישראלי. השיח' בן חליפה הציע רעיון, אותו בעלי בית"ר ירושלים הציג בפני אצילי. לשלם מראש את השכר של אצילי בשנתיים הראשונות שלו, אם יחתום.

כן, לאצילי הוצע לקבל את כל השכר שלו לשנתיים הקרובות, עוד לפני שדרך על הדשא בבית וגן, וכל זה בניסיון לשכנע אותו להצטרף וכן כדי להראות לו את האמידות הכלכלית של בית"ר י-ם. מי שהיה מעורב באותה הצעה היה השיח' חאמד בן חליפה ובנו, מוחמד בן חליפה, שבדקו על אצילי ומאוד רצו שהוא יצטרף לבית"ר י-ם.

בבית"ר טוענים: "לה פמיליה שלחו לאצילי הודעות שלא יגיע לבית"ר"
אז למה למרות הצעת הענק אצילי לא הצטרף לקבוצה מהבירה? ראשית, בגלל שהשיח' לא אושר בוועדה להעברת זכויות והוא לא היה מוכן לשלם לאצילי שכר של שנתיים מראש לפני כן. בן ח'ליפה דרש כי אם הוא לא יעבור בוועדה להעברת זכויות, חוגג יחתום על מסמך לפיו הוא יחזיר לו את הסכום שישולם לאצילי מראש.

בבית"ר ירושלים הסבירו לשיח' שהוא צפוי לעבור בוועדה, אך הוא חשש, וברגע שהוא הבהיר שכל עוד לא יעבור בוועדה הוא לא יעביר את השכר של שנתיים מראש, בבית"ר הבינו שאפסו הסיכויים שהם יצטרפו את אצילי.

יחד עם זאת, נושא הוועדה להעברת זכויות לא הייתה הבעיה היחידה במשא ומתן. גורמים בבית"ר י-ם טוענים בפני ערוץ הספורט שאוהדים מארגון "לה פמיליה" שלחו הודעות לאצילי שלא להגיע לבית"ר י-ם. הסיבה שהם קראו לאחד מהשחקנים הכי אהובים ע"י הקהל לא להצטרף היא ה"מלחמה" הצפויה בין הארגון למועדון סביב הגעת השייח', ולכן הם ביקשו מאצילי שלא להכניס את עצמו לאותה סערה.

לטענת בית"ר, הטענות הללו הרתיעו מאוד את אצילי שלאחר התקופה שעבר חיפש בעיקר שקט מקצועי וכלכלי, שיאפשר לו להתעסק רק בכדורגל. מבחינת הקשר, מכבי חיפה סיפקה לו את השקט שחיפש.

בבית"ר ירושלים משוכנעים מעל לכל ספק שאם השייח' היה עובר את הוועדה, עומר אצילי היה חותם בבית"ר ירושלים. מבחינתם, המו"מ שנפל מעיד על כך שההתאחדות פוגעת בבית"ר י-ם בצורה קשה כאשר היא לא מאשרת את העסקה וגורמת נזק לקבוצה שלא יכולה לצרף שחקנים בחלון.

המסר השני שבבית"ר ירושלים למדו מבחינתם הוא על אנשי ארגון "לה פמיליה". בקבוצה הרגישו שוב שאותו ארגון שניסה לטרפד הגעת שחקן משמעותי לבית"ר י-ם, לא באמת רוצה בטובת המועדון, אלא פוגע בו. המסר השלישי מבחינת בית"ר י-ם הוא דוגמא נוספת להיעדר רומנטיקה בספורט. עומר אצילי, שגם כשהיה במכבי ת"א הצהיר על אהדתו לבית"ר י-ם, העדיף שלא לחזור לקבוצה, במה שנתן עוד ביטוי לכך שבסופו של דבר, אין כזה דבר "סמל" בכדורגל הישראלי. בבית"ר ירושלים כבר התקדמו הלאה מתוך חשיבה שזו זכות לשחק במועדון פאר שכזה, ולא חובה, ולכן הם רוצים לצרף רק שחקנים שמעוניינים לחתום אצלם.

בכל מקרה, המו"מ עם אצילי נתן הצצה נוספת לסערה שמתחוללת בבית"ר י-ם בימים האחרונים, סערה שמונעת ממנה להתחזק, וכוללת את הוועדה להעברת זכויות, חוגג, בן חליפה וארגון לה פמיליה. סערה שהנפגעת העיקרית ממנה כרגע היא בית"ר י-ם עצמה.

תגובת ארגון לה פמיליה: "לא היה ולא נברא. שמשה חוגג יתעסק באיך שחקנים בורחים ולא מעוניינים להגיע לבית"ר י-ם, ויפנה קודם כל את הטענות לעצמו. שחקנים לא טיפשים ולא מעוניינים להיכנס למיטה חולה עם כל הצרות שיש כרגע מסביב. אצילי וכל שחקן בארץ יודעים שברגע שהקהל יחזור למגרשים, הקהל של בית"ר י-ם הוא פקטור גדול מאוד ביציעים ואף שחקן לא ירצה להגיע כשיש בלאגן בין הקהל למועדון. בסיטואציה אחרת, אצילי מזמן כבר לובש את החולצה בצהוב ושחור ללא שום התלבטויות מצידו".

בהתאחדות לכדורגל בחרו שלא להגיב.