עומר אצילי: המספרים מאחורי הגעתו למכבי חיפה

מאחורי ההחלטה של ברק בכר להילחם על הבאת הקשר למכבי חיפה יש לא מעט נתונים מספריים ראויים לציון. וגם: שיתוף הפעולה הרצוי עם דולב חזיזה וצ'ארון שרי. הכל פה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.01.21 - 17:00
תחילת כתבה

(התמונה הראשית: באדיבות מכבי חיפה, האתר הרשמי)

הפרשה בה היה מעורב בקיץ, הסיום העגום במכבי תל אביב, הנדידה הלא מוצלחת לקפריסין, העליהום עליו ועל בני משפחתו ואירוע הנחת הרימון. כל אחד מהדברים ברשימה הזאת תפסו את הפוקוס, בעוד היכולת המקצועית נותרה בצד. אבל על דבר אחד אין עוררין: עומר אצילי הוא אחד השחקנים הכישרוניים בעשור האחרון בכדורגל הישראלי, וזה הוביל אותו לחתימה במכבי חיפה לאחר התעקשות של ברק בכר.

1544 דקות היו לאצילי בעונה שעברה במדי מכבי ת"א, בהן הוא מצא שמונה פעמים את הרשת והוסיף תשעה בישולים. המשמעות: שער/בישול כל 90 דקות. למרות ששיחק פחות ממחצית הדקות בעונה שעברה, הוא רשם 34 מסירות מפתח, מתוכן 20 מדויקות, ודורג שישי בקטגוריה זו בליגה. גם חברו לקבוצה החדשה שלו, דולב חזיזה, ביצע 20 מסירות מפתח מדויקות. במקום השני סיים צ'ארון שרי עם 24.

אצילי-שרי-חזיזה היו ממצטייני העונה שעברה וכעת הם מתאחדים. ברק בכר, שרצה מאוד את הקשר מאפואל ניקוסיה, יצטרך למצוא את השיטה המתאימה בכדי לכלול את שלושתם בהרכב. בעונה שעברה היו לשרי, חזיזה ואצילי 30 בישולים יחדיו. העונה עד כה יש לשרי וחזיזה שבעה בישולים במצטבר, ואצילי צפוי לסייע להם בנתון הזה.

לעובדה שאצילי הוא שחקן שמייצר שערים היה משקל רב בהחלטה של מאמן חיפה להעדיף אותו על פניהם של שחקני התקפה כמו מוחמד עוואד, בן שהר ואופציות זרות שהוצעו לירוקים, שכן אצילי שחקן מגוון יותר. סיבה נוספת היא שהקבוצות של בכר לוחצות גבוה. לא סתם ברשימת עשרת המצטיינים בחטיפת כדור בחצי היריבה, יש שלושה נציגים ירוקים.

בעונה שעברה היו לאצילי 21 חילוצי כדור בחצי המגרש של היריבה, ממוצע של 1.23 חילוצים למשחק, ו-49 חילוצים בכללי בכל המגרש, ממוצע של 2.9 למשחק. הנתונים מלמדים כי מלבד היותו שחקן התקפי מוביל, הוא גם נוטל חלק במשחק ההגנה ובלחץ הגבוה. במכבי חיפה סבורים שאצילי יתאקלם במהרה במועדון ויתרגל לשיטת המשחק של ברק בכר, מכיוון שהוא נבחר ב"פינצטה".